Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA E KOMBEVE

Kosova mëson kundërshtarin e fundit në Ligën e Kombeve

Kosova mëson kundërshtarin e fundit në Ligën e Kombeve


29 March, 2022 @21:22

Kombëtarja e Kosovës, sonte e mësoi kundërshtarin e fundit në Ligën e Kombeve.

Qipro duke e mposhtur Estoninë në ndeshjen e dytë të Play Outit me rezultat 2-0, u vendos në Grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

GRUPET / LIGA E KOMBEVE

Ndeshja e parë e Qipros do të jetë pikërisht kundër Kosovës më 2 qershor 2022.

Kosova në këtë Grup përveç Qipros, si kundërshtar ka edhe Greqinë e Irlandën Veriore.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve