Të gjitha lajmet

KOSOVA-FINLANDA

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

5 September, 2017 @22:40

Kosova
Finlanda
Kosova 0 : 1 Finlanda
Teemu PUKKI 83'

Loro Boriçi, Shkodër

Përfaqësuesja e Finlandës ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Grupin I kualifikues për “Rusia 2018”, pasi që pas Islandës, sonte mposhti edhe Kosovën në Shkodër, me rezultat minimal, 0-1.

Kosova dominoi në posedim të topit, por përveç një rasti të Valon Berishës dhe Atdhe Nuhiut, diçka konkrete nuk krijoi për të rrezikuar më shumë ekipin skandinav.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Finlanda shfrytëzoi një moskujdes të mbrojtjes, ku lojtari më i dalluar i tyre në sulm, Teemu Pukki shënoi nga afërsia për 1-0, që doli të jetë përfundimtare edhe pas 6 minutave shtesë të dhëna nga referi kryesor i ndeshjes.

Kosova mbetet e fundit në klasifikim, derisa Finlanda kalon në 7 pikë si e parafundit në grup. Dueli i radhës për Kosovën është përsëri në Shkodër, ndaj Ukrainës, ndërsa Finlanda udhëton drejt Kroacisë. Këto ndeshje zhvillohen më 6 tetor.

kosfinPJESA E PARË: MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Qetë edhe në Strumicë

Printscreened: gol.mk

5 September, 2017 @21:44

Një rast i mirë i sulmuesit më me përvojë maqedonas, Goran Pandev, pritur nga Etrit Berisha dhe një rast i…

PJESA E PARË: KOSOVA-FINLANDA

Rrjetat e paprekura pas 45 minutave

5 September, 2017 @21:37

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Finlandës, pa gola 0-0. Kosova pak më shumë dominoi, por…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

5 September, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt kampionatit evropian për grupmoshat U21, Kosova U21 u mposht nga përfaqësuesja…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Kosova ndëshkohet në fundin e pjesës së parë

5 September, 2017 @19:51

Përkundër faktit që Gjermania është favorite absolute në këtë takim, përfaqësuesja e Kosovës U21 është mbajtur shumë mirë dhe ka…

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 September, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Finlandës. Takimi zhvillohet në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës me fillim…

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 September, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe Shqipërisë, me takimin mes përfaqësueseve që fillon në ora 20:45 në stadiumin e…

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 September, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt Botërorit ‘Rusia 2018’, 7 skuadra tashmë e kanë siguruar…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 September, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në Eurosport-in gjerman. Takimi fillon pas pak minutave. FORMACIONET…

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 September, 2017 @18:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i kosovarëve në mbështetje të Kosovës U21 në…

GJERMANIA - KOSOVA U21

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

5 September, 2017 @18:23

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë U21 dhe Kosovës, në takimin e vlefshëm për kualifikimet drejt Euro2021. …

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018