Të gjitha lajmet

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli.

Sipas zëvendës-sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, njofton Koha, biletat do të dalin në shitje më datën 12 nëntor me fillim nga ora 16:00 në tiks.app.

GRUPET DREJT EURO2020

700 bileta, sipas rregullores, iu takojnë anglezëve, ndërsa pjesa tjetër është në dispozicion për përkrahësit e Kosovës.

Kujtojmë që Kosova ndeshjen me Anglinë e luan më 17 nëntor në “Fadil Vokrri”, ndërsa 3 ditë para këtij takimi, të drejtuarit nga Bernard Challandes përballen me Çekinë në Plzen.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020