Të gjitha lajmet

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli.

Sipas zëvendës-sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, njofton Koha, biletat do të dalin në shitje më datën 12 nëntor me fillim nga ora 16:00 në tiks.app.

GRUPET DREJT EURO2020

700 bileta, sipas rregullores, iu takojnë anglezëve, ndërsa pjesa tjetër është në dispozicion për përkrahësit e Kosovës.

Kujtojmë që Kosova ndeshjen me Anglinë e luan më 17 nëntor në “Fadil Vokrri”, ndërsa 3 ditë para këtij takimi, të drejtuarit nga Bernard Challandes përballen me Çekinë në Plzen.

PATRICK SCHICK

Sulmuesi më i rrezikshëm çek, pritet të mungojë në përballje ndaj Kosovës

Patrik Schick duke festuar golin ndaj Kosovës në Prishtinë / TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2019 @23:44

Ish futbollisti i Sampdorias dhe Romës, që tash djersit fanellën e Leipzigut në Bundesligë, Patrik Schick, pritet të mos jetë…

KOMBËTARJA

Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca, biletat në shitje

4 November, 2019 @15:05

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjet Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca…

DIZAJN I RI PËR KOSOVËN

Fanella të reja për yjet e Kosovës ndaj Çekisë

Foto: fourteen

1 November, 2019 @15:49

Kompania që prodhon dhe dizajnon fanellat e reprezentacionit të Kosovës në futboll, ka bërë të ditur se Dardanët do të…

DISIPLINA E UEFA-së

UEFA dënon rëndë Bullgarinë, për fyerjet raciste ndaj Anglisë

TOPSPORTI/ A. P.

29 October, 2019 @16:14

Para pak çastesh është publikuar vendimi i KD-së së UEFA-së lidhur me ndeshjen Bullgaria-Anglia, ku ajo u ndërpre disa herë…

FIFA RANKING

Kuqezinjtë, shënojnë rënie të radhës në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

24 October, 2019 @11:28

Shqipëria ka shënuar edhe një rënie të vogël në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e publikuar sot nga…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020