Të gjitha lajmet

TRANSFER

Kosovare Asllani transferohet në Real Madrid

Kosovare Asllani transferohet në Real Madrid

17 July, 2019 @15:17

CD Tacon, skuadër kjo që nga fillimi i sezonit të ri do të quhet Real Madrid Femenino, pra skuadra e femrave të Real Madridit, do të jetë skuadra e re e Kosovare Asllanit.

Asllani, e cila e përfaqëson Suedinë në kuadër të shteteve, përmes një fotografie të postuar në Instagram e ka konfirmuar që tashmë do të kalojë te një skuadër tjetër, e cila do të jetë Reali i Madridit.

29-vjeçarja së fundi ishte pjesë e skuadres suedeze Linköpings FC, derisa më herët në karrierë ajo ka luajtur për skuadra të njohura si PSG-ja e Manchester City.

Ndërkohë, pikërisht këtë verë Asllani shkëlqeu me Suedinë në Kampionatin Botëror të Femrave, ku Suedia përfundoi në vendin e tretë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga