Të gjitha lajmet

KUKËSI

Kosovarët me pasaporta shqiptare

Yll Hoxha duke dalë në stërvitje

Kosovarët me pasaporta shqiptare

31 July, 2013 @14:57

Yll Hoxha dhe Besar Musolli, të cilët stinorin e kaluar kaluan në Kukës nga Superliga e Kosovës, me procedurë të përshpejtuar do të paisen me pasaportë shqiptare. 

Pas problemeve të paisjes me viza për në Ukrainë, ku Kukësi do të duhet të udhëtojë për ndeshjen e kthimit të xhiros së tretë të Europa League, krerët e Kukësit kanë kërkuar ndihmën e presidencës shqiptare e cila i ka përshpejtuar procedurat për dyshen kosovare. 

Kështu, brenda disa ditësh, dyshja kosovare e skuadrës kukësiane do të paiset me pasaportë shqiptare dhe nuk do të ketë probleme që të udhëtojë për Ukrainë. 

Yll Hoxha konsiderohet si njëri ndër lojtarët më të mirë të Kukësit dhe trajneri Armando Cungu llogarit shumë në të. Besar Musolli në anën tjetër është suspenduar nga UEFA-ja për shkak të sjelljeve të pahijshme me katër ndeshje moslojë. 

Kukësi nesër takohet në Tiranë me Metalurh Donetskun, në përballjen e parë të këtyre skuadrave në Europa League. KANADEZI

Hutchinson në Besiktas

NTV Spor

31 July, 2013 @14:36

Bardhezinjtë nga Stambolli, Besiktas, kanë bërë të ditur se janë përforcuar me mesfushorin kanadez të PSV Eindhovenit, Atiba Hutchinson.  Besiktas,…

NEYMAR

Realizon ëndrrën

REUTERS

31 July, 2013 @13:48

Barcelona barazoi në miqësore dje nga Legia Gdansk 2-2 me golat e shënuar për katalonasit nga ana e Sergio Roberto…

AUDI CUP 2013

Festa e Allianz Arenës

Dikur bashkëlojtarë në Olympique Marseille: Frank Ribery dhe Samir Nasri

31 July, 2013 @9:05

Allianz Arena sot dhe nesër do të jetë nikoqir i turneut Audi Cup 2013 që mbahet në Mynhen të Gjermanisë.  …

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore