Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Krejt në test, pastaj stërvitje dhe të nis liga

Krejt në test, pastaj stërvitje dhe të nis liga

13 April, 2020 @13:02

Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) shpreson që të gjithë futbollistët të testohen në fillim të muajit maj, pastaj të fillojnë stërvitjet e ekipeve.

Mediat italiane kanë shkruar më parë se aktivitetet sportive, në koordinim me rregullat për pandeminë të lëshuara nga shteti, pritet të nisin më 4 maj.

Serie A e Italisë është pezulluar prej datës 9 mars. Datë të saktë për ri-fillimin e stinorit nuk ka, derisa kanë mbetur edhe 12 xhiro për të përfunduar stinori 2019/20.

“Posa të përmirësohen pak kushtet, ne do të përfundojmë stinorin. Së shpejti do të kemi edhe një mbledhje. Do të vendosim procedurat dhe pastaj do t’i komunikojmë ato. Shpresoj që të ri-nisim stinorin në fund të muajit maj. Në fillim të muajit do t’i testojmë të gjithë futbollistët, pastaj ata do të mund të grumbullohen në stërvitje,” ka thënë kreu i FIGC Gabriele Gravina për Sky Sport Italia.

“Po, do të luajmë edhe verës. Prej tash nuk mund të themi se kur do të përfundojë stinori, por ai do të ketë fundin dhe do të ketë kampion të rregullt,” ka shtuar Gravina.

Në momentin e ndërprerjes së Serie A-së, Juventus ishte lider me një pikë më shumë sesa Lazio dhe 9 më shumë sesa i treti, Interi.

MEDIASET

Deri në janar 2021 pa publik në stadiume

12 April, 2020 @14:40

Derisa pritet që Serie A italiane të ri-fillojë në fund të muajit maj, mediat e atjeshme raportojnë se nuk do…

LETRA E MINISTRIT

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3…

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

8 April, 2020 @22:53

Skuadra e Brescias në Serie A ka lëshuar një komunikatë sot duke bërë të ditur se refuzojnë të vazhdojnë stinorin…

Të gjitha lajmet nga Serie A