Të gjitha lajmet

THUN 3-2 ZURICH

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

Foto: FCZurich/tw

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

1 July, 2020 @23:05

Dy futbollistët që veshin fanellën e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli, kanë realizuar për ekipin e tyre sonte.

Por, golat e tyre nuk kanë mjaftuar për të ndalë Thunin nga fitorja 3-2 [Rapp 11, Tosetti 14, Karlen 21 - Kryeziu 31, Kololli 45p] ndaj Zurichut. Kololli ka asistuar edhe në golin e Kryeziut, duke ruajtur kështu formën e mirë që ka kapur në xhirot e fundit.

TABELA AKTUALE

Edhe pse vendasit në pjesë të dytë të ndeshjes luajtën me 10 lojtarë, Zurich nuk pati fuqi për rikthim, derisa përgjatë gjithë ndeshjes u paraqit edhe mesfushori Hekuran Kryeziu, ndërsa në pjesë të dytë edhe Toni Domgjoni.

Duhet cekur se për Thunin kjo ndeshje ka qenë jetike, pasi që me fitore i ikën fundit të tabelës (10) duke dalë në pozitën e tetë për momentin.

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat…

FENERBAHÇE 3-2 YENI MALATYASPOR

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

27 June, 2020 @19:55

Vedat Muriqi ka vazhduar me gola në Superligën turke sot, duke shënuar golin e parë dhe të epërsisë së ekipit…

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

MAQEDONI VERIORE

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

Pamje nga ndeshja GlasgowRangers - Shkupi / Foto UEL

26 June, 2020 @16:16

Të gjitha skuadrat shqiptare që garojnë në elitë të futbollit të Maqedonisë Veriore do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për…

SULMUESI SHQIPTAR I BASELIT

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

Foto: https://www.football.ch/

26 June, 2020 @15:48

Sulmuesi i Baselit, Kemal Ademi, tash e tutje do të mund të veshë fanellën e reprezentacionit të Zvicrës, sikurse edhe…

Të gjitha lajmet nga International