Të gjitha lajmet

WERDER BREMEN

Kthehet Milot Rashica

Foto: Werder/tw

Kthehet Milot Rashica

13 October, 2020 @12:42

Mesfushori i Kosovës që luan për Werder Bremenin, Milot Rashica, edhe zyrtarisht i është kthyer stërvitjeve me ekipin e tij.

Werder ka bërë të ditur para pak çastesh se kosovari ka kryer pushimin dhe është mirë pas lëndimit të lehtë, kështu që prej sot i është bashkuar ekipit në stërvitje për ndeshjet e radhës.

Kujtojmë, Rashica kishte paqartësi gjatë fundit të afatit kalimtar, pasi që një transfer i tij drejt Bayer Leverkusen e Aston Villës dështoi.

Ai nuk është grumbulluar fare me Kosovën për ndeshjet e tetorit, PlayOff për EURO dhe Ligë të Kombeve për shkak të lëndimit që kishte.

NISEN DREJT ATHINES

Në Athinë pa Valonin, Arbërin e Edonin

Foto: FFK

13 October, 2020 @11:59

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi se ekspedita e Kosovës është nisur për…

KOSOVA U21

Kosova U21 me mungesa kundër Andorrës

Foto / FFK

12 October, 2020 @21:14

Kombëtarja U21 e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore për ndeshjen e nesërme kundër Andorrës në kuadër të Grupit 3…

KOSOVA U21

5 raste pozitive te Kosova U21

12 October, 2020 @16:29

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FFK ka bërë të ditur që 5 anëtarë të Kosovës U21 kanë rezultuar pozitiv…

PAS KOSOVA - SLLOVENIA

Rrokadat që munguan

11 October, 2020 @23:35

Vazhdojmë me të vjetrën – marrim gola të lehtë, kurrsesi të gjejmë golin. Në rregull, është e pamundur të…

KOSOVA - SLLOVENIA

Kosova vs. Sllovenia, notat e ndeshjes

11 October, 2020 @23:30

Pas ndeshjes Kosovë vs. Slloveni, e cila u mbyll 0-1, TopSporti.com ka vendosur nota për lojtarët e Kosovës varësisht sipas…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja