Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUKESI 3-1 VLLAZNIA

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

Zenel Gavazaj shenoi golin e fundit dhe te vulosjes se fitores se Kukesit/ Foto: KFKukesi/fb

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë


7 May, 2021 @20:21

Vllaznia e Shkodrës, që deri vonë ishte lidere e Superiores, tashmë ka pësuar edhe një goditje.

Elbasan Arena në duelin e posa përfunduar ka festuar Kukësi i Mirel Josës me rezultat bindës, 3-1 [Patrick Eze 5, Gjelbrim Taipi 34p. Zenel Gavazaj 90 - Ardit Hoxhaj 50p.].

Deri në fund të stinorit kanë mbetur vetëm edhe 4 xhiro, ndërsa Vllaznia e Thomas Brdaricit që avanconte bukur përgjatë pjesës së madhe të kampionatit, tashmë po has në vështirësi dhe ka pësuar për herë të dytë brenda 3 ndeshjeve të fundit.

Përkundër se vetëm 3 pikë larg nga kreu për momentin, atyre u duhet mrekulli në xhirot e mbetura për të arritur te titulli.

Kukësi në anën tjetër, pa shumë kalkulime, për të siguruar ikjen nga zona e padëshiruar e poshtme, ka fituar ndeshjen.

Kukesi - Vllaznia

taebla


KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (33)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (33)

07/05/21 @ 17:56

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

FFK Superliga

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

07/05/21 @ 17:05

BALLKANI

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

FFK Superliga

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

07/05/21 @ 16:28

ARBËRIA

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

FFK Superliga

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

07/05/21 @ 16:15

GJYQTARËT

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

FFK Superliga

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

07/05/21 @ 15:57

TEUTA - SHERIFF, LINE UPS

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

07/07/21 @ 18:20

ZYRTARE

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

05/07/21 @ 15:58

KUKËSI

Kukësi vazhdon me lojtarë nga Superliga e Kosovës

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi vazhdon me lojtarë nga Superliga e Kosovës

03/07/21 @ 12:03

KUKËSI

Kukësi merr futbollistin e Arbërisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi merr futbollistin e Arbërisë

02/07/21 @ 14:50

ZYRTARE

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

01/07/21 @ 18:21

SUPERIORE

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

FSHF Kategoria Superiore

Shqipëri, data e fillimit të Superiores

28/06/21 @ 15:41

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore