Të gjitha lajmet

DREJT STAMBOLLIT

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë

Foto: FSHF

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë

10 October, 2019 @10:18

Ekspedita e kombëtares shqiptare, sot ka marrë rrugë drejt Stambollit, ku kuqezinjtë do të ndeshen me Turqinë nesër në Sukru Saraçoglu.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

Kuqezinjtë janë përgatitur në ditët e kaluara në Shqipëri dhe ka sinjale pozitive për një befasi të mundshme atje, derisa edhe selektori i Turqisë Senol Gunes ka thënë se me Shqipërinë është ndeshje finale, ku turqit s’duan të gabojnë.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

Njëjtë, Shqipëria e ka mundësinë e artë që me një fitore të futet në lojë për kualifikim, pasi që do të arrijë kuotën e 12 pikëve dhe pastaj ka dy ndeshje në llogari të lehta, si Molldavia e Andorra, për tu vendosur gjithça ndaj Francës në ndeshjen e fundit në shtëpi, që pritet të bëhet në Arenën Kombëtare.

KOSOVA

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 October, 2019 @23:01

Mesfushori prizrenas i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, ka thënë se çdo ndeshje është e rëndësishme dhe të mos e…

KOSOVA

Challandes: Llogaris te të gjithë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 October, 2019 @22:38

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se ndeshja me Gjibraltarin është një mundësi e mirë për secilin…

ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

FOTO / ffk

9 October, 2019 @1:30

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka thënë se ndeshja me Malin e Zi është e rëndësishme sikur edhe…

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

FOTO / ffk

9 October, 2019 @0:47

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkanin,  ka thënë se çdo ndeshje është sikur finale. TABELA AKTUALE dhe ORARI…

SHQIPËRIA

Ndryshime në listën e Rejas

8 October, 2019 @13:31

Shqipëria nën drejtimin e trajnerit Edi Reja është duke kryer përgatitje intensive për ndeshjet zyrtare me Turqinë dhe Moldavinë në…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020