Të gjitha lajmet

DREJT STAMBOLLIT

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë

Foto: FSHF

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë


10 October, 2019 @10:18

Ekspedita e kombëtares shqiptare, sot ka marrë rrugë drejt Stambollit, ku kuqezinjtë do të ndeshen me Turqinë nesër në Sukru Saraçoglu.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

Kuqezinjtë janë përgatitur në ditët e kaluara në Shqipëri dhe ka sinjale pozitive për një befasi të mundshme atje, derisa edhe selektori i Turqisë Senol Gunes ka thënë se me Shqipërinë është ndeshje finale, ku turqit s’duan të gabojnë.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

Njëjtë, Shqipëria e ka mundësinë e artë që me një fitore të futet në lojë për kualifikim, pasi që do të arrijë kuotën e 12 pikëve dhe pastaj ka dy ndeshje në llogari të lehta, si Molldavia e Andorra, për tu vendosur gjithça ndaj Francës në ndeshjen e fundit në shtëpi, që pritet të bëhet në Arenën Kombëtare.


KOSOVA

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

EURO 2020/Përfaqësuesja

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

09/10/19 @ 23:01

KOSOVA

Challandes: Llogaris te të gjithë

EURO 2020/Përfaqësuesja

Challandes: Llogaris te të gjithë

09/10/19 @ 22:38

HOLANDA U17 - KOSOVA U17

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian

Përfaqësuesja

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian

09/10/19 @ 21:45

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

Futsall Superliga/International

Liburni barazon në ndeshjen e parë

09/10/19 @ 17:54

KOSOVA U21

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

Përfaqësuesja

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

09/10/19 @ 15:38

ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

EURO 2020/Përfaqësuesja

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

09/10/19 @ 01:30

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

EURO 2020/Përfaqësuesja

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

09/10/19 @ 00:47

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Përfaqësuesja

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

08/10/19 @ 22:11

LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

08/10/19 @ 16:41

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

FFK Superliga

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

08/10/19 @ 16:30

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga EURO 2020