Të gjitha lajmet

REKORDERI NË PENSION

Lamtumira e Kloses

Lamtumira e Kloses

11 August, 2014 @15:23

Miroslav Klose, sot edhe zyrtarisht i ka thënë lamtumirë fanellës së Panzerëve, pas afro dy dekadave shërbim. 

Sulmuesi që ka arritur të regjistrojë rekord botëror sa i përket golave të shënuara në Kampionate Botërore, 16, ka thënë se me trofeun e fituar në Brazil, ëndrrat e fëmijërisë u realizuan dhe është koha që të rinjtë të marrin Gjermaninë. 

“Jam krenar që kam qenë pjesë e këtij suksesi të madh të Gjermanisë. Kam pasur kohëra të mrekullueshme dhe unike në kombëtare,” ka shtuar ai ndër të tjera. 

Klose, që luan për Lazion në Serie A, ka mbushur 36 vjet muajin e kaluar. 

Për më tepër, edhe mbrojtësi i kombëtares gjermane me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, ka përshëndetur bashkëlojtarin duke thënë se ka qenë kënaqësi të luash me njërin ndër lojtarët më të mëdhenjë. 

GOLI I 15

Vedati i shënon edhe Galatasarayit

11 May, 2019 @16:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, këtë sezon nuk ka të ndalur në Superligën turke. Pasi që ekipin e shpëtoi…

LONDËR

Dënohet David Beckham

9 May, 2019 @16:27

Ish mesfushori i Manchester Unitedit, Real Madridit, Milanit dhe LA Galaxyt, David Beckham - është dënuar me gjashtë muaj ndalesë…

GALATASARAY - BESIKTAS

Fitore në derbi, për të marrë lidershipin

5 May, 2019 @20:37

Galatasaray ka shënuar fitore në derbin e madh të Stambollit ndaj Besiktasit, duke i mposhtur këta të fundit me rezultat…

NË MAQEDONINË VERIORE

Titulli i radhës për Shkëndijën

4 May, 2019 @18:26

Me golin e shënuar në minutën e fundit të takimit nga Ennur Totre, Shkëndija edhe matematikisht ka siguruar titullin e…

ANKARAGUCU - RIZESPOR

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

4 May, 2019 @16:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol nga penalltia sot për ekipin e tij Rizespor, duke mos lënë që…

Të gjitha lajmet nga International