Të gjitha lajmet

ALBERT CELADES

Largojnë trajnerin, dorëhiqet drejtori sportiv

Largojnë trajnerin, dorëhiqet drejtori sportiv

30 June, 2020 @11:30

Albert Celades nuk është më trajner i ekipit spanjoll të Valencias, pasi që klubi e liroi nga detyra, ndërsa në ndërkohë dha dorëheqje edhe drejtori sportiv i skuadrës në fjalë Cesar Sanchez.

Voro Gonzalez do të merr drejtimin e skuadrës deri në fund të stinorit, ndërsa kjo është hera e gjashtë për Voron që merr drejtimin e përkohshëm të skuadrës në karrierë.

Celades u emërua trajner i Valencias në shtator të vitit të kaluar, duke zënvedësuar Marcelinon e larguar.

Valencia për momentin është e teta në LaLiga dhe ka humbur tre nga katër ndeshjet e fundit.

CELTA VIGO 2-2 BARCELONA

Aspas godet Barcelonën në luftë për titull

via Eurosport

27 June, 2020 @19:36

Sulmuesi i dikurshëm i Liverpoolit, Iago Aspas, ka shënuar në fund të ndeshjes gol të bukur nga gjuajtja e lirë…

BARCELONA 1-0 ATHLETIC BILBAO

Rakitic rikthen Barçën në krye, “topi” te Reali

23 June, 2020 @23:58

Barcelona ka arritur të shënojë një fitore shumë të vështirë në Camp Nou sonte në përballje ndaj Athletic Bilbaos së…

REAL SOCIEDAD 1-2 REAL MADRID

Real Madridi lider i ri i LaLigas

22 June, 2020 @0:13

Karim Benzema dhe Sergio Ramos me golat e tyre i kanë sjellë Real Madridit fitoren 1-2 [Merino 83 - Ramos…

SEVILLA 0-0 BARCELONA

Ekipi i parë serioz ndalë Barcelonën

20 June, 2020 @0:01

Barcelona nuk ka arritur të çajë mbrojtjen e Sevillës, bile ka pasur edhe disa raste të mira të shpëtuara nga…

REAL MADRID 3-0 VALENCIA

Asensio kthehet me gol e asist, Benzema me dyshe

Foto: RealMadrid/tw

18 June, 2020 @23:54

Real Madrid pas pjesës së parë shterpe, në pjesë të dytë ka shpërthyer për të shënuar fitore të rëndësishme ndaj…

Të gjitha lajmet nga La Liga