Të gjitha lajmet

LA GAZZETTA

Lazio heq dilemat, synimi kryesor: Marash Kumbulla

Lazio heq dilemat, synimi kryesor: Marash Kumbulla

17 May, 2020 @0:45

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është bërë synimi primar i Lazios, ka bërë të ditur para pak çastesh La Gazzetta dello Sport.

Pas rivlerësimit të opcioneve për përforcime, Lazio ka larguar nga lista Dejan Lovrenin e Liverpoolit dhe Coatesin e Sportingut për tu orientuar plotësisht te 20 vjeçari i Veronës.

Marash Kumbulla

Për Kumbullën, bën të ditur gazeta, Lazio do të ketë konkurrencë të fortë nga Interi, që gjithashtu e dëshiron shqiptarin që ka qenë ndër lojtarët më të dalluar të mbrojtjes në Serie A këtë stinor.

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

TUTTUSPORT

Marco merr drejtimin e Torinos, por një rregull i thotë prit!

10 May, 2020 @15:46

Ish trajneri i ekipit të Sampdorias e Milanit, Marco Giampaolo, thuajse ka marrë drejtimin e ekipit të Torinos në stinorin…

NEROAZZURI

Te Interi të gjithë negativ në COVID-19

9 May, 2020 @0:47

Skuadra e Interit ka bërë të ditur sot se asnjë prej futbollistëve dhe stafit të ekipit nuk ka rezultuar pozitiv…

LOJTARI I LAZIOS

Edhe Riza Durimisi pranë Superligës turke

8 May, 2020 @17:00

Një tjetër lojtar me origjinë shqiptare është pranë transferit në Superligën turke të futbollit, bëjnë të ditura mediat e atjeshme.…

COVID-19

3 te Sampdoria e 6 te Fiorentina, pozitiv në COVID-19

8 May, 2020 @0:27

Janë konfirmuar edhe nëntë rastet të reja te klubet e futbollit në Itali, pasi që Sampdoria ka raportuar tre, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga Serie A