Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Legjenda angleze ndërron jetë pasi doli pozitiv në coronavirus

Legjenda angleze ndërron jetë pasi doli pozitiv në coronavirus

17 April, 2020 @12:46

Njëri ndër futbollistët legjendar të Leeds Unitedit, Norman Hunter, ka ndërruar jetë sot në spital pasi që ishte duke u trajtuar nga coronavirus, bën të ditur BBC Sports.

Hunter ndërroi jetë në moshën 76 vjeçare, ndërsa do të mbahet në mend si njëri ndër futbollistët kyq të ekipit në kohën më të mirë të klubit, kur fituan dy tituj kampioni dhe ka qenë pjesë e ekipit të Botërorit të vetëm të fituar nga Anglia (v. 1966).

ARSENAL

Futbollistët e Arsenalit s’kanë pranuar reduktimin e pagave

14 April, 2020 @22:53

Topçinjtë i kanë thënë yjeve të ekipit se situata në klub do të përkeqësohet nëse stinori aktual anulohet ose vazhdon…

NEWCASTLE UNITED

Newcastle shitet për £300mln

14 April, 2020 @22:12

Newcastle United është gati për t’u marrë në duar të sigurta. Pronari i ekipit Mike Ashley është shumë afër nënshkrimit…

TEAM OF THE SEASON 2019/20

Shearer bën ekipin e vitit në PL

14 April, 2020 @18:01

Ish sulmuesi i Blackburn Rovers, Newcastle United e reprezentuesi i famshëm i Anglisë, Alan Shearer, ka bërë ekipin më të…

MEDIA TALK

Për 5 javë e kryejnë stinorin, PL me plan të qartë për vazhdim

13 April, 2020 @13:25

Premier Liga mund të kompletojë stinorin 2019/20 në një fazë maksimalisht pesë-javëshe, ka bërë të ditur The Telegraph sot. …

MEDIA TALK

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

TOPSPORTI/ A. P.

13 April, 2020 @12:45

Tottenham Hotspur nuk e ka ndërmned ta shes sulmuesin dhe kapitenin Harry Kane këtë verë, ndërsa edhe nëse vjen ndonjë…

Të gjitha lajmet nga Premier League