Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Legjenda e Arsenalit thotë se lojtarët e ‘injoruan’ Odegaard kundër Benfica

Foto: Martin Odegaard

Legjenda e Arsenalit thotë se lojtarët e ‘injoruan’ Odegaard kundër Benfica


20 February, 2021 @12:20

Legjenda e Arsenalit, Martin Keown, e ka komentuar ndeshjen kundër Benficas në kuadër të Europa League, ndeshjë në të cilën ‘Gunners’ nuk arritën më shumë se një barazim 1-1.

Keown tha se lojtarët e Arsenalit e kanë ‘injoruar’ mesfushorin Odegaard, duke mos pasuar për të në shumë raste kur ai kishte hapësirë dhe mund të rrezikonte portën e portugezve.

Aubameyang ishte fajtori kryesor për këtë barazim sipas TalkSport, sepse lëshoi disa raste të mira shënimi, megjithatë mbetet edhe një ndeshje për t’u luajtur, e cila do të zhvillohet në Athinë, terren neutral për shkak të gjendjes së me pandeminë COVID-19.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League