Të gjitha lajmet

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe zyrtarisht ka nisur stërvitjet në formë grupore, sipas rregullave të Ministrisë përkatëse.

Ballkani që po drejtohet nga Ismet Munishi ka qenë befasia më e këndshme e stinorit 2019/20 dhe ekipi tash po vazhdon që të kërkojë titullin, edhe pse në fillim thuhej se nuk do të mund të duronin pranverën.

Ismet Munishi

E me sot, sipas udhëzuesit të Ministrisë së Shëndetësisë ekipi suharekas ka filluar zyrtarisht stërvitjet.

TABELA AKTUALE

“Pas një pauze të gjatë për shkak të pandemisë COVID-19 skuadra ka rifilluar zyrtarisht stërvitjet sipas udhëzuesit të Ministrisë së Shëndetësisë. Na prift e mbara,” ka shkruar postimi i klubit suharekas përcjellë me fotografi nga përgatitjet.

SKEMA E KUPËS

Ballkani përkundër të gjithave është duke luftuar në dy fronte për të arritur historinë e klubit.

Mirlind Daku

Ekipi është në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës dhe me gjasa të mira për të arritur finalen dhe ndoshta edhe Kupën e parë në histori.

E në anën tjetër, lidershipi në Superligë po vazhdon.

“Xhebrailat” në Kupë i pret Feronikeli, ndërsa në Superligë presin Drenicën.

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që…

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame…

RIKTHIMI

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e…

AGIM ADEMI

Patjetër të zbatohen rregullat e MSH-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

18 May, 2020 @13:28

Kreu i FFK-së Agim Ademi në një deklaratë të tij dhënë për Kohën ditore, menjëherë pas vendimit të Ministrisë së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga