Të gjitha lajmet

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera.

Që të dyja ndeshjet luhen në kryeqytet me fillim nga ora 17:00: Ramiz Sadiku në shtëpi luan ndaj Dardanës, derisa 2 Korriku e pret Vitinë.

TABELA AKTUALE

Pesë ndeshjet e mbetura të xhiros luhen nesër (25 gusht).

MALISHEVA - KEK-u

Në heshtje fillon Liga e Parë

23 August, 2019 @20:10

Sezona 2019/20 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka startuar në heshtje. Ndeshja ndërmjet Malishevës dhe KEK-ut, ka…

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në…

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u. Lojtari prizrenas Caner…

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që…

LIRIA

Liria zgjedh kapitenin për sezonin e ri

7 August, 2019 @14:59

Përmes një postimi në Facebook, klubi futbollistik Liria ka bërë të ditur që kapiten i skuadrës për sezonin e ardhshëm…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë