Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CAKTOHEN FINALISTËT

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen

Foto: FFK

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen


11 March, 2021 @22:30

Liburni nga Gjakova dhe Liqeni nga Drenasi janë dy skuadrat finaliste të Kupës së Kosovës në futsall.

Liburni qysh në ndeshjen e parë e kishte zgjidhur çështjen e kualifikimit, pasi e kishte mposhtur BB Llapin në Podujevë, me rezultat 7:2, prandaj në ndeshjen e kthimit luajti me komoditet, duke shënuar fitore me rezultat 3:1.

Ndërkohë, shumë më interesante ishte përballja në kryeqytet ndërmjet Prishtinës dhe Liqenit, ku skuadra nga Drenasi arriti ta përmbysë epërsinë e prishtinasve nga ndeshja e parë (4:5), duke fituar me rezultat 4:2.

Ndeshja finale e kësaj gare do të zhvillohet në muajin prill në kryeqytet.


FFK

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

FFK Superliga

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

11/03/21 @ 22:13

TALENTI KOSOVAR

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

International/Sportistë shqiptarë në botë

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

11/03/21 @ 21:51

KOSOVA U21

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

Përfaqësuesja

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

11/03/21 @ 21:32

MANCHESTER UNITED - MILAN

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

Europa League

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

11/03/21 @ 20:50

SHKARKOHET

Liria shkarkon trajnerin Sensoy

FFK Liga e parë

Liria shkarkon trajnerin Sensoy

11/03/21 @ 19:05

SHQIPËRI - ANGLI

Shqipëria kërkon që ndeshja me Anglinë të luhet me shikues

Kombëtarja

Shqipëria kërkon që ndeshja me Anglinë të luhet me shikues

11/03/21 @ 18:52

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

FUTSALL

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Futsall Superliga

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

14/04/21 @ 21:54

TURNE

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

Futsall Superliga

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

11/04/21 @ 10:28

FUTSALL

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

Futsall Superliga/Kombëtarja

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

08/04/21 @ 15:05

ARBEN SIMITÇIU

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

Futsall Superliga

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

06/04/21 @ 22:29

FUTSALL

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

Futsall Superliga

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

06/04/21 @ 22:20


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga