Të gjitha lajmet

POTEZI

Liria kërkon leje për “Liria B” nga FFK

BOROZANI/D.S.

Liria kërkon leje për “Liria B” nga FFK

26 August, 2015 @18:55

Pasi që ka numër të madh të futbollistëve në dispozicion si dhe numrin në rritje të talentëve, Liria ka kërkuar nga FFK-ja që t’ua miratoj krijimin e ekipit B, që do të merrte pjesë në rangun më të ulët të garave të organizuara nga FFK, përkatësisht Liga e Dytë. 

Aty do të mund të luanin edhe juniorët, por edhe futbollistët që kanë kaluar këtë moshë dhe nuk kanë vend në ekipin e parë të skuadrës bardhezi nga Prizreni. 

“Liria ka kryer licencimet e lojtarëve dhe pret që FFK t’ia miratojë kërkesën, ashtu që Liria të fillojë punën me ekipin Liria B,” ka shkruar në njoftimin e botuar nga ekipi bardhezi pak më parë. 

Nën menaxhimin e kryetarit Mirsad Çollaku, Liria ka filluar të bëj investime të duhura në skuadër dhe kërkesa e tillë tregon serioziten e drejtuesve bardhezi para pranimit ndërkombëtar të futbollit kosovar. 

Një model i tillë i ekipeve aplikohet në futbollin spanjoll, ku ekipet e mëdha si Real Madrid dhe Barcelona aty zhvillojnë lojtarët e rinj dhe ata që nuk kanë vend në ekip të parë. Shembull konkret është edhe zhvillimi i trajnerëve të rinj, ku aktualisht te Real Madrid B, këtë punë e kryen legjenda e futbollit botëror, Zinedine Zidane, që po kalitet në zanatin e ri. Të njejtën gjë më parë e ka bërë edhe Barcelona me Luis Enriquenë, që pas viteve kalitjeje te Barcelona B dhe aventurave tjera, tash është pjesë e ekipit të parë të klubit dhe ka fituar Champions League

EUROPA LEAGUE FINAL

Lamtumirë Eden Hazard!

29 May, 2019 @23:02

Thashethemet e muajve të fundit e gjetën fundin. E tha vetë Eden Hazard pas ndeshjes: “Kam vendosur që gati 2…

EUROPA LEAGUE FINAL

Fitore bindëse, Chelsea fitues i Europa League!

29 May, 2019 @22:50

Në finalen e sontme të Europa Leagues, finale angleze me vetëm një lojtar anglez startues nga gjithsej 22 startuesit, triumfuese…

SHQIPËRIA U19

Dede shpall listën e Shqipërisë për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:55

Shqipëria e 19 vjeçarëve fillon nesër grumbullimin për dy ndeshjet miqësore që do të luajë me Kosovën në 3 dhe…

ARDIAN ISMAJLI

Shkojmë për tre pikë

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:45

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, ka bërë të ditur sot në konferencë për shtyp se ekipi kuqezi udhëton…

NGA KONFERENCA

Sadiku tregon formacionin e pëlqyer nga Reja

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:30

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, gjatë konferencës së rregullt për shtyp të kuqezinjëve para ndeshjes ndaj Islandës ka bërë…

Të gjitha lajmet nga