Të gjitha lajmet

POTEZI

Liria kërkon leje për “Liria B” nga FFK

BOROZANI/D.S.

Liria kërkon leje për “Liria B” nga FFK

26 August, 2015 @18:55

Pasi që ka numër të madh të futbollistëve në dispozicion si dhe numrin në rritje të talentëve, Liria ka kërkuar nga FFK-ja që t'ua miratoj krijimin e ekipit B, që do të merrte pjesë në rangun më të ulët të garave të organizuara nga FFK, përkatësisht Liga e Dytë. 

Aty do të mund të luanin edhe juniorët, por edhe futbollistët që kanë kaluar këtë moshë dhe nuk kanë vend në ekipin e parë të skuadrës bardhezi nga Prizreni. 

"Liria ka kryer licencimet e lojtarëve dhe pret që FFK t'ia miratojë kërkesën, ashtu që Liria të fillojë punën me ekipin Liria B," ka shkruar në njoftimin e botuar nga ekipi bardhezi pak më parë. 

Nën menaxhimin e kryetarit Mirsad Çollaku, Liria ka filluar të bëj investime të duhura në skuadër dhe kërkesa e tillë tregon serioziten e drejtuesve bardhezi para pranimit ndërkombëtar të futbollit kosovar. 

Një model i tillë i ekipeve aplikohet në futbollin spanjoll, ku ekipet e mëdha si Real Madrid dhe Barcelona aty zhvillojnë lojtarët e rinj dhe ata që nuk kanë vend në ekip të parë. Shembull konkret është edhe zhvillimi i trajnerëve të rinj, ku aktualisht te Real Madrid B, këtë punë e kryen legjenda e futbollit botëror, Zinedine Zidane, që po kalitet në zanatin e ri. Të njejtën gjë më parë e ka bërë edhe Barcelona me Luis Enriquenë, që pas viteve kalitjeje te Barcelona B dhe aventurave tjera, tash është pjesë e ekipit të parë të klubit dhe ka fituar Champions LeagueCOENTRAO

Vazhdojnë largimet nga Reali

26 August, 2015 @18:43

Krahu i mbrojtjes së Portugalisë, Fabio Coentrao, është anëtar i ri i ekipit francez, Monaco, ka bërë të ditur vetë…

SOCIEDAD

Illarra, zyrtarizohet te Sociedad

26 August, 2015 @15:50

Real Sociedad, që drejtohet nga skocezi David Moyes ka rikthyer në radhët e veta mesfushorin e talentuar, Assier Illarramendi.  Vetë…

SUPER MARIO

Balotelli pranon regjimin ushtarak te Milan

REUTERS/Arkiv

26 August, 2015 @13:18

Sulmuesi kontraverz italian, Mario Balotelli, që njihet më shumë për skandalet e tij sesa për golat e shënuara në fushë…

DANEZËT GATI

Lista e Danimarkës, kundër Shqipërisë

Nga përballja Shqipëria-Danimarka e zhvilluar në Elbasan/ BOROZANI/ Lis Dorambari

26 August, 2015 @10:57

Përzgjedhësi i përfaqësues daneze, Morten Olsen, ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për përballje ndaj Shqipërisë dhe Armenisë…

OLYMPIACOS - ARMANI MILAN

Deklasohet Olympiacosi

FOTO: euroleague.net

19 October, 2018 @23:32

Skuadra italiane, Olimpia Milan, sonte ia shkaktoi Olympiacosit humbjen e parë në këtë stinor, duke e mposhtur me rezultat 75-99. …

LYON - NIMES

Depay vazhdon me formë të mirë

19 October, 2018 @22:41

Olympique i Lyon është këndellur pas humbjes 0-5 në Parkun e Princërve. Sonte ata mposhtën të ardhurit nga Ligue2, Olympique…

ZALGIRIS - FENERBAHCE

Viktima e radhës, Zalgiris Kaunas

FOTO: euroleague.net

19 October, 2018 @22:40

Skuadra lituaneze Zalgiris Kaunas, u bë viktima e radhës e nënkampionit të Euroleagues, Fenerbahçes. Zalgirisi në shumicën e kohës ishte…

FRANKFURT - DUSSELDORF

Goleadë në Frankfurt

19 October, 2018 @22:32

Shtatë gola shënuan dyshja sulmuese e Eintrachtit të Frankfurtit në ndeshjen e parë të xhiros së tetë. Pësuan të porsa…

KHIMKI - ANADOLU EFES

Balbay lë Khimkin pa fitore

FOTO: euroleague.net

19 October, 2018 @22:32

Kapiteni i Anadolu Efesit, Dogus Balbay, me shënimin e tij në sekondat e fundit të ndeshjes nga vija e treshit,…

Të gjitha lajmet nga