Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIQËSORE

Liria pa gol! Rahoveci mposht prizrenasit

Liria pa gol! Rahoveci mposht prizrenasit


15 August, 2021 @12:49

Pa asnjë gol të shënuar në miqësore, Liria është mposhtur edhe nga Rahoveci në përballjen e djeshme të zhvilluar në Përparim Thaqi të Prizrenit.

Futbollistët e Rahovecit, të ardhur rishtaz nga Liga e Dytë e Kosovës kanë shënuar fitore me rezultat 2-0.

Liria shterpe në anën tjetër, deri vonë edhe pa trajner, ka luajtur futboll sa për të thënë, ndërsa Rahoveci me golin e epërsisë së Donat Krasniqit e më pas me të Haxhi Sadës ka kryer provën e Prizrenit me sukses.

Derisa Liria ende nuk ka të qartë alternativat për stinorin e ri që është në derë, Rahoveci po vazhdon me rezultate të mira në përgatitje, ndërsa me përforcimet e bëra në skuadër dhe mbështetjen që ka marrë pritet të mos jetë pre e lehtë për kundërshtarët në Ligën e Parë A të Kosovës.

Ditë më parë Rahoveci mposhti Ramiz Sadikun 4-2, pastaj Dukagjinin e Klinës 2-1 ndërsa u mposht nga Malisheva 1-0.


SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj 90 minuta në fushë, skuadra e tij barazon

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj 90 minuta në fushë, skuadra e tij barazon

15/08/21 @ 00:42

SERIE A

Interi zyrtarizon edhe Denzel Dumfries

Serie A/Transfere

Interi zyrtarizon edhe Denzel Dumfries

14/08/21 @ 22:12

SERIE A

Zyrtare: Edin Dzeko te Interi

Serie A/Transfere

Zyrtare: Edin Dzeko te Interi

14/08/21 @ 22:06

BUNDESLIGA

3 asistime, 2 gola, start i furrishëm nga Haaland

Bundesliga

3 asistime, 2 gola, start i furrishëm nga Haaland

14/08/21 @ 21:44

NORWICH - LIVERPOOL

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

Premier League

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

14/08/21 @ 20:25

PRISHTINA

Prishtina shton futbollistë premtues në skuadër

FFK Superliga/Transfere

Prishtina shton futbollistë premtues në skuadër

14/08/21 @ 20:03

GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

TRANSFER

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

FFK Liga e parë/Transfere

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

16/08/21 @ 18:54

TRANSFERE

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

16/08/21 @ 18:48

MIQESORET

Miqësorja e radhës për Lirinë, ndaj Ferizajit

FFK Liga e parë

Miqësorja e radhës për Lirinë, ndaj Ferizajit

16/08/21 @ 15:42

GJAKOVË

Gentrit Talla si huazim te Vëllaznimi

FFK Liga e parë/Transfere

Gentrit Talla si huazim te Vëllaznimi

16/08/21 @ 13:53

A&N

A&N përforcon mbrojtjen

FFK Liga e parë

A&N përforcon mbrojtjen

15/08/21 @ 14:40

A&N

Jaupaj zyrtarizohet te A&N, pritet edhe një tjetër përforcim

FFK Liga e parë/Transfere

Jaupaj zyrtarizohet te A&N, pritet edhe një tjetër përforcim

14/08/21 @ 13:22

LIGA e PARË

Onixi transferon gardianin prizrenas

FFK Liga e parë/Transfere

Onixi transferon gardianin prizrenas

14/08/21 @ 00:18

MIQËSORE

Vëllaznimi triumfon në miqësoren e parë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi triumfon në miqësoren e parë

13/08/21 @ 20:03

E FUNDIT

FFK mbulon shpenzimet e referëve për Ligën e Dytë dhe të Tretë

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

FFK mbulon shpenzimet e referëve për Ligën e Dytë dhe të Tretë

12/08/21 @ 11:51


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë