Të gjitha lajmet

I HUAJI I RADHËS

Liria sjell portierin meksikan

Foto: liriafc.com

Liria sjell portierin meksikan

10 August, 2015 @18:38

Meksikani Marcos Bernal Berlanga, është portier i ri i Lirisë së Prizrenit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e ekipit prizrenas sot. 

Berlanga 22 vjeç, 182 centimetra i gjatë së fundi ka luajtur në elitën e futbollit të Maltës, ku ka mbrojtur portën e ekipit të Mostës

Njeriu që po mirret me përforcimet nga jashtë te Liria, Rijat Shala, ka bërë të ditur me këtë rast se do të sjell edhe një sulmes në Prizren, por nuk ka bërë të ditur emrin e lojtarit. 

Ky është përforcimi i tretë i huaj i Lirisë këtë stinor pas italianit, Mattia Picco dhe uruguajanit, Jose AguirreSPONZORI

FFK vazhdon me RBKO

Foto: FFK

10 August, 2015 @18:33

FFK në konferencën e sotme për shtyp ka bërë të ditur se ka vazhduar me sponzorin e garave, Raifeisen Bank.  …

ULTIMATUM

Real me ultimatum drejt Unitedit

10 August, 2015 @15:25

Real Madrid i ka dërguar një ultimatum Manchester Unitedit sot, bëjnë të ditur mediat spanjolle, ku u kërkohet që të…

SHAQ'ATTACK

Shaqiri para Stoke Cityt

10 August, 2015 @13:40

Mesfushori zviceran me origjinë kosovare, Xherdan Shaqiri, është duke kryer testet mjekësore në Stoke City - raporton Sky Sport News…

TEAM OF THE WEEK

Ekipi i javës në Premiership

10 August, 2015 @13:27

Faqja futbollistike, Goal.com, ka bërë përzgjedhjen e 11-shes së javës në Premier League, edhe pse një ndeshje nuk është zhvilluar…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

Të gjitha lajmet nga