Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA

Liria zyrtarizon ish-trajnerin e Llapit

Liria zyrtarizon ish-trajnerin e Llapit


10 June, 2022 @18:13

Skuadra prizrenase, Liria, para pak çastesh ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Ai është ish-trajneri i Llapit dhe i Dukagjinit, Xhengis Rexhepi.

a

Rexhepi ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me skuadrën prizrenase, derisa ka thënë se qëllimi kryesor është rikthimi në Superligë.

Xhengiz Rexhepi ishte transferuar te Llapi në stinorin 2018/19. Pas 6 xhirove ishte shkarkuar nga detyra e tij, derisa më pas në 2019/20 u emëruar në krye të Dukagjinit.

Rexhepi gjithashtu ka qenë ndihmës trajner te skuadra e Sivassporit dhe të kombëtares së Maqedonisë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë