Të gjitha lajmet

LIRIA

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

BOROZANI / ARKIV

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

3 March, 2019 @19:46

Pas shkarkimit të italianit Vincenzo Alberto Annese për shkak të rezultateve të dobëta, Liria sot ka njoftuar opinionin për përzgjedhjen e trajnerit të ri.

Që nga dita e nesërme prizrenasit do të drejtohen nga trajneri Erdogan Celina, një emër ky mjaft i njohur për futbollin kosovar.

TABELA AKTUALE

Celina, që në të kaluarën ka qenë lojtar si dhe trajner i Lirisë, në detyrë vjen për ta shpëtuar skuadrën prizrenase, e cila rrezikon rënien nga elita e futbollit kosovar.

Ndeshjen e tij të parë nën drejtimin e Celinës Liria do ta luajë ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë, një ndeshje kjo mjaft e vështirë.

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

BESA - TREPÇA

Fitore minimale për Besën

3 March, 2019 @15:07

Në ndeshjen e luajtur ndaj Trepçës në shtëpi, skuadra e Besës ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0, për të…

DRENASI - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet në Drenas

3 March, 2019 @15:04

Pas fitores ndaj Dritës në kuadër të Kupës dhe ndaj 2 Korrikut në kuadër të ligës, Vëllaznimi është ndalur sot…

VUSHTRRIA - KIKA

E dhjeta me radhë për liderin!

3 March, 2019 @14:57

Vjen fitorja e dhjetë me radhë për skuadrën e Vushtrrisë në Ligën e Parë. Lideri i Ligës së Parë sot…

WATFORD - LEICESTER

Rodgers debuton me disfatë

3 March, 2019 @14:53

Në ndeshjen e tij të parë si kryetrajner i Leicester Cityt, Brendan Rodgers ka pësuar humbje. Skuadra e tij u…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

Trepça ‘89 merr pikë të plota në kryeqytet

2 March, 2019 @19:09

Me fitoren e mysafirëve nga Mitrovica është mbyllur dueli i fundit i xhiros së XX në Superligën e Kosovës në…

LLAPI - PRISHTINA

Ndëshkohen nga ish-lojtari, hap prapa për titull

2 March, 2019 @15:37

Pas humbjes nga Flamurtari dy xhiro më parë skuadra e Prishtinës është mposhtur edhe sot, për ta bërë kështu edhe…

KEK-u - FERONIKELI

Fitore për përforcimin e kreut

2 March, 2019 @15:27

Pa ndonjë befasi, Feronikeli ka shënuar fitore në takimin e luajtur në Obiliq ndaj skuadrës së dorëzuar të KEK-ut, për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

2 March, 2019 @13:04

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Prishtinës. LLAPI: Haxho, Idrizi, Preniçi, Blakçori, Emini, Maliqi, Namani, Zhdrella, Alidema, Maksuti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

2 March, 2019 @12:59

Janë caktuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Feronikelit. KEK-u: Hodaj, Kutllovci, Lleshi, Prishtina, Berisha, Qerimi, Vitija, Tejeci, Eminhaziri, Jashanica,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga