Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA - DRENASI

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin

TOPSPORTI / ARKIV

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin


16 October, 2021 @15:12

Fitorja e dytë sezonale për Lirinë ka ardhur në takimin e luajtur sot ndaj Drenasit në Prizren.

Falë golit të Liridon Fetahajt nga pika e bardhë, Liria shkoi në pushim me epërsi 1-0, e kjo epërsi u ruajt deri në fund dhe prizrenasit e mbyllën ndeshjen me fitore minimale.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore bën që Liria të jetë momentalisht e shtata në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Drenasi ndodhet dy vende më lart.

Xhiron e ardhshme, Liria i shkon Istogut, kurse Drenasi e pret Trepçën ‘89.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë