Të gjitha lajmet

VENDIMET E DISIPLINORES

Llapi e Ballkani dënohen nga Disiplina e FFK-së

Llapi e Ballkani dënohen nga Disiplina e FFK-së

8 May, 2019 @20:30

Në Vendimin e fundit të Komisionit Disiplinor të FFK-së është bërë e ditur se KF Llapi nga Podujeva dhe KF Ballkani nga Suhareka janë dënuar me nga një mijë euro, secila.

Llapi është dënuar për shkak të shfaqjes së pankartës josportive në fillim të ndeshjes, ndezjes së flakadanëve nga tifozëria gjatë ndeshjes, hedhja e njërës nga ato në drejtim të ekipit mysafir dhe ofendime të orkestruara nga publiku drejtuar futbollistëve mysafir në përballjen Llapi - Drita.

Në anën tjetër Ballkani është dënuar me një mijë euro për shkak se dy persona të paidentifikuar ofenduan dhe kërcënuan gjyqtarin e ndeshjes Ballkani - Ferizaji, Mervan Bejtullahu.

VENDIMI I DISIPLINËS

Përfundon sezoni për Liridon Lecin

8 May, 2019 @19:36

Futbollisti i Dritës, Liridon Leci është suspenduar për gjashtë ndeshje zyrtare moslojë nga FFK sot. Vendimin e ka marrë…

JAVA 31

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXXI)

7 May, 2019 @19:20

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së XXXI të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE …

KEK - BALLKANI

Ballkani i sigurt, i mjafton pjesa e parë

5 May, 2019 @18:32

Ballkani pa shumë telashe ka shënuar fitore ndaj KEK-ut sot në Obiliq, për të arkëtuar tre pikë të reja për…

LLAPI - TREPÇA'89

Llapi lë pas Prishtinën, i afrohet kreut

5 May, 2019 @18:20

Vjen edhe fitorja e shtatë me radhë për Llapin në Superligë! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot fitoi me…

GJILANI - FLAMURTARI

Kelmendi jetik për Flamurtarin

5 May, 2019 @18:12

Një fitore shumë e rëndësishme për Flamurtarin sot në Gjilan! Skuadra nga kryeqyteti e ka mposhtur me rezultat minimal 0-1…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga