Të gjitha lajmet

NGA SQUAWKA

Notat e lojtarëve, Liverpool-Barcelona

Notat e lojtarëve, Liverpool-Barcelona

7 May, 2019 @23:27

Pas ndeshjes fenomenale gjysmëfinale ndërmjet Liverpoolit dhe Barcelonës, ku të kuqtë siguruan finalen e dytë radhazi në Ligë të Kampionëve, këto janë notat e lojtarëve pas paraqitjes së sotme në Anfield Road, ku Liverpool mposhti Barcelonën 4-0.

LIVERPOOL:

Alisson Becker 7, Trent Alex-Arnold 8, Joel Matip 8, Virgil Van Dijk 8, Andrew Robertson 7, Fabinho 8, James Milner 6, Jordan Henderson 7, Xherdan Shaqiri 7, Sadio Mane 7, Divock Origi 8, Georginio Wijnaldum 8, Joe Gomes pn, Daniel Sturridge pn.

BARCELONA:

Marc-Andre ter Stegen 5, Sergi Roberto 5, Gerard Pique 5, Clement Lenglet 5, Jordi Alba 5, Sergio Busquets 5, Ivan Rakitic 4, Arturo Vidal 6, Philippe Coutinho 4, Lionel Messi 5, Luis Suarez 4, Nelson Semedo 6, Malcom pn, Arthur Melo pn.

LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool fenomenal, në finalen e radhës

7 May, 2019 @22:55

Liverpool ka arritur të bëj rikthimin e madh në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales duke e mposhtur Barcelonën në Anfield…

SEMIFINALS: LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool vs. Barcelona, 11-shet startuese

7 May, 2019 @19:46

Kush do të jetë finalisti i parë i edicionit të sivjetëm të Champions League? A do ta arrijë Liverpooli me…

NGA KONFERENCA

Klopp konfirmon mungesën e Salahut

6 May, 2019 @13:02

Në konferencën për shtyp të trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, para ndeshjes së kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Barcelona - Liverpool

1 May, 2019 @23:26

BARCELONA: Marc-Andre ter Stegen 7, Sergi Roberto 5, Gerard Pique 7, Clement Lenglet 5, Jordi Alba 7, Sergio Busquets 7,…

SEMIFINALS: BARCELONA - LIVERPOOL

Messi 600, Barcelona ‘një këmbë’ në finale

1 May, 2019 @23:01

Barcelona ‘me një këmbë’ në finale! Skuadra katalunase ka arritur që me rezultat 3-0 ta mposhtë Liverpoolin në duelin e…

Të gjitha lajmet nga Champions League