Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool fenomenal, në finalen e radhës

Liverpool fenomenal, në finalen e radhës

7 May, 2019 @22:55

Liverpool ka arritur të bëj rikthimin e madh në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales duke e mposhtur Barcelonën në Anfield Road 4-0.

Me këtë, djelomshat e Jurgen Klopp kanë shkrirë epërsinë e Barcelonës 3-0 nga Camp Nou, për të arritur finalen e dytë me radhë të Ligës së Kampionëve.

Dy momente kanë qenë vendimtare në fitoren e të kuqve në Anfieldin përplotë sonte, kur në fillim të pjesës së parë shënuan shpejt për të marrë hov me Divock Origin (7’) 1-0 si dhe e njëjta në pjesë të dytë me golat e shpejtë të Georginio Wijnaldumit 54’ dhe 56’ (për 2 dhe 3-0).

Shiko: SKEMA e CHAMPIONS

Barcelona përveç një super rasti të vonuar nga Lionel Messi kur rezultati ishte 1-0, nuk tregoi asgjë. Tërësisht e bllokuar dhe e habitur në lojë me energjinë e vendasve, ra pre e një dinakërie 10 minuta para fundit të ndeshjes, kur Alexander Arnold goditi befasishëm nga korneri për të gjetur Origin (79’) për 4-0 përfundimtare.

I tërë ekipi i Liverpoolit i bashkuar me You’ll Never ëalk Alone këndoi deri në fund këngën me tifozët fantastik, që s’pushuan përgjatë gjithë ndeshjes dhe merituar arritën finalen e Ligës së Kampionëve.

E Barcelonës, që dikur ia kthente ekipeve tjera rezultatet bindëse në ndeshjet e kthimit, tashmë për dy stinorë radhazi po i hakmirret kjo. Stinorin e kaluar kështu i eliminoi Roma, e tash edhe Liverpooli.

SEMIFINALS: LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool vs. Barcelona, 11-shet startuese

7 May, 2019 @19:46

Kush do të jetë finalisti i parë i edicionit të sivjetëm të Champions League? A do ta arrijë Liverpooli me…

NGA KONFERENCA

Klopp konfirmon mungesën e Salahut

6 May, 2019 @13:02

Në konferencën për shtyp të trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, para ndeshjes së kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Barcelona - Liverpool

1 May, 2019 @23:26

BARCELONA: Marc-Andre ter Stegen 7, Sergi Roberto 5, Gerard Pique 7, Clement Lenglet 5, Jordi Alba 7, Sergio Busquets 7,…

SEMIFINALS: BARCELONA - LIVERPOOL

Messi 600, Barcelona ‘një këmbë’ në finale

1 May, 2019 @23:01

Barcelona ‘me një këmbë’ në finale! Skuadra katalunase ka arritur që me rezultat 3-0 ta mposhtë Liverpoolin në duelin e…

SEMIFINALS: BARCELONA - LIVERPOOL

Barcelona vs. Liverpool, 11-shet startuese

1 May, 2019 @19:48

Një gjysmëfinale fantastike pritet të jetë kjo e sontmja mes Barcelonës dhe Liverpoolit në ‘Camp Nou’! FORMACIONET STARTUESE Barcelona XI:…

Të gjitha lajmet nga Champions League