Të gjitha lajmet

PEP GUARDIOLA

100% për të dytën në 3 muajt e fundit

100% për të dytën në 3 muajt e fundit

7 May, 2019 @16:09

Pep Guardiola, është përzgjedhur trajneri më i mirë i muajit prill në Premier Ligë.

Kjo është hera e dytë që Guardiola shpallet më i miri i muajit, në tre muajt e fundit në Premier Ligë.

Kampioni në fuqi, që po kërkon mbrojtjen e titullit ka mposhtur Tottenhamin, Unitedin, Cardiffin, Crystal Palacin dhe Burnleyn në muajin që e lamë pas, duke shënuar 9 dhe duke pranuar një gol.

Kjo është hera e shtatë për spanjollin që e merr këtë çmim prej se është në Premier Ligë. Në garë për trajnerin e muajit prill ishin edhe Jurgen Klopp, Scott Parker dhe Nuno Espirito Santo.

TREGIMI I MOMENTIT

Të gjithë brohoritën “mos shuto”, por ai shënoi

Foto: premierleague.com

7 May, 2019 @12:15

Prej trajnerit Pep Guardiola, e deri te futbollistët si Raheem Sterling dhe Sergio Aguero - janë konfirmuar t’i kenë brohoritur…

CITY - LEICESTER

Shpëtimtari Kompany, City përsëri lider

6 May, 2019 @22:57

Vazhdon gara e çmendur për titull në Premier League! Pas fitores së Liverpoolit ndaj Newcastlet në fundjavë, fitore me shumë…

BOURNEMOUTH - TOTTENHAM

Edhe një goditje për Spurs

4 May, 2019 @15:49

Tottenham Hotspur tashmë ka pësuar për të tretën herë në katër xhirot e fundit dhe po rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në…

SHEFFIELD UNITED

Pas 12 vitesh i kthehen Premier Ligës

29 April, 2019 @23:29

Pas barazimit të Leedsit me Aston Villën 1-1 dje, edhe zyrtarisht Sheffield United është ekipi i dytë që siguron Premier…

MË I MIRI I PREMIER LIGËS 18/19

VVD futbollisti i sezonit në Premier Ligë

29 April, 2019 @13:31

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është përzgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier Ligë të…

Të gjitha lajmet nga Premier League