Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - DRENASI

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

5 May, 2019 @18:54

Fitore bindëse e Vushtrrisë për të pritur tashmë vetëm teorikisht sigurimin e Superligës.

Tre golat e ekipit vushtrrias sot në fitoren 3-0 ndaj Drenasit i shënuan Daut Maxhuni, Alban Rexhepi dhe Shqipdon Ademi.

Me këtë fitore Vushtrria tashmë ka 63 pikë, 7 më shumë sesa ndjekësi i parë Dukagjini, 3 xhiro para fundit të stinorit.

TABELA AKTUALE

Drenasi në anën tjetër është pranë zonës së barazhit në Ligë të Parë dhe me këtë humbje mund të rrezikojë epitetin e ekipit të Ligës së Parë.

Në xhiron që vjen luhet derbi Dukagjini-Vushtrria

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

BESA - ONIX

Sheqerolli kthen Besën në pozitë Superlige

4 May, 2019 @18:59

Futbollisti i Besës Donart Sheqerolli ka shënuar gol në fillim të takimit, që ka mjaftuar për ekipin pejan të kthehet…

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë