Të gjitha lajmet

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4.

Pas pjesës së parë të përfunduar 1-1, kur barazoi Arlind Basha për gjakovarët, starti i pjesës së dytë ka qenë i furishëm për ekipin e Blerim Mulës.

Së pari epërsinë Vëllaznimit ia dha Ilir Syla (49’) 1-2 dhe shpejt Dardan Rugova hapi rrugën për fitore kur shënoi për 1-3 (52’).

Më pas, Kushtrim Gashi vulosi fatin e takimit, pasi që Trepça e kishte bërë rezultatin 2-3, duke shënuar nga penalltia në minutën e 79 të takimit për 2-4 përfundimtare.

Kjo fitore çon Vëllaznimin në 51 pikë, duke krijuar distancë nga ndjekësi i saj Vitia dhe duke e afruar drejt një pozite që dërgon direkt në Superligë.

Xhiron që vjen Vëllaznimi pret Besën e Pejës në Gjakovë, ndërsa Trepça i shkon Arbërisë.

tabela

BESA - ONIX

Sheqerolli kthen Besën në pozitë Superlige

4 May, 2019 @18:59

Futbollisti i Besës Donart Sheqerolli ka shënuar gol në fillim të takimit, që ka mjaftuar për ekipin pejan të kthehet…

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

RAMIZ SADIKU - BESA

Mposhtet në Prishtinë, rrezikon vendin e dytë

27 April, 2019 @18:06

Me një penallti të shndërruar në gol në minutën e pestë të kohës shtesë, skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë