Të gjitha lajmet

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale.

Ky vendim vjen si rezultat i mos kualifikimit për Ligë të Kampionëve, ka mësuar Sky Sport.

Këtë politikë Manchester United po e zbaton tashmë për disa sezona radhazi dhe kur nuk arrihet TOP 4-shja në Premier Ligë, futbollistëve sipas kontrateve individuale që i kanë, u shkurtohet rroga për 25% - dhe kjo varësisht prej termeve të secilit futbollist të ekipit.

Njëri ndër futbollistët më të paguar te ekipi nga Old Trafford, Alexis Sanchez, ka rrogë javore prej 500 mijë funtave. Si shembull, ai do të merr 375 mijë funta rrogë javore sezonin që vjen.

JAMIE VARDY

5-shja e bën më të mirin

7 May, 2019 @16:20

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamie Vardy, është përzgjedhur lojtari më i mirë i muajit prill në Premier Ligë sot. …

PEP GUARDIOLA

100% për të dytën në 3 muajt e fundit

7 May, 2019 @16:09

Pep Guardiola, është përzgjedhur trajneri më i mirë i muajit prill në Premier Ligë. Kjo është hera e dytë…

TREGIMI I MOMENTIT

Të gjithë brohoritën “mos shuto”, por ai shënoi

Foto: premierleague.com

7 May, 2019 @12:15

Prej trajnerit Pep Guardiola, e deri te futbollistët si Raheem Sterling dhe Sergio Aguero - janë konfirmuar t’i kenë brohoritur…

CITY - LEICESTER

Shpëtimtari Kompany, City përsëri lider

6 May, 2019 @22:57

Vazhdon gara e çmendur për titull në Premier League! Pas fitores së Liverpoolit ndaj Newcastlet në fundjavë, fitore me shumë…

BOURNEMOUTH - TOTTENHAM

Edhe një goditje për Spurs

4 May, 2019 @15:49

Tottenham Hotspur tashmë ka pësuar për të tretën herë në katër xhirot e fundit dhe po rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në…

Të gjitha lajmet nga Premier League