Të gjitha lajmet

HUMBJET E NJËJTA

E pesta herë për Barcelonën

E pesta herë për Barcelonën

7 May, 2019 @23:37

Barcelona ka shënuar për të pestën herë në histori të klubit, humbjen më të rëndë në gara evropiane sonte.

Humbja nga Liverpooli 4-0, që çoi anglezët në finale të Ligës së Kampionëve, është e pesta në histori të katalonasve e këtij lloji.

Barcelona ka humbur 4-0 nga Milan në vitin 1994 në finale të Ligës së Kampionëve. Pastaj është mposhtur në grupe nga Dynamo Kiev 4-0 në 1997, nga Bayern 4-0 në vitin 2013 dhe para kësaj të sontmes, ka qenë Paris St Germain në vitin 2017 që ia dha Barcelonës humbjen 4-0.

NGA SQUAWKA

Notat e lojtarëve, Liverpool-Barcelona

7 May, 2019 @23:27

Pas ndeshjes fenomenale gjysmëfinale ndërmjet Liverpoolit dhe Barcelonës, ku të kuqtë siguruan finalen e dytë radhazi në Ligë të Kampionëve,…

LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool fenomenal, në finalen e radhës

7 May, 2019 @22:55

Liverpool ka arritur të bëj rikthimin e madh në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales duke e mposhtur Barcelonën në Anfield…

SEMIFINALS: LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool vs. Barcelona, 11-shet startuese

7 May, 2019 @19:46

Kush do të jetë finalisti i parë i edicionit të sivjetëm të Champions League? A do ta arrijë Liverpooli me…

NGA KONFERENCA

Klopp konfirmon mungesën e Salahut

6 May, 2019 @13:02

Në konferencën për shtyp të trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, para ndeshjes së kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Barcelona - Liverpool

1 May, 2019 @23:26

BARCELONA: Marc-Andre ter Stegen 7, Sergi Roberto 5, Gerard Pique 7, Clement Lenglet 5, Jordi Alba 7, Sergio Busquets 7,…

Të gjitha lajmet nga Champions League