Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë


16 June, 2021 @14:29

Përveç Prishtinës, sot kanë mësuar kundërshtarët potencial edhe Llapi me Dritën.

Drita nëse e kalon fazën e parë skuadrën e Deçiçit, në rrethin e dytë do të përballet me gjigandin holandez, Feyenoord.

Ndërsa Llapi nëse e kalon Shkupin në rrethin e parë, do të takohet me skuadrën portugeze Santa Clara në rrethin e dytë.

Ndeshjet e këtij rrethi priten të zhvillohen më 22 dhe 29 korrik.

FC Noah (ARM) / KuPS Kuopio (FIN) vs Vorskla Poltava (UKR)
FCSB (ROU) vs Shakhter Karagandy (KAZ)
Arda Kardzhali (BUL) vs Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Apollon Limassol (CYP) vs Žilina (SVK) / Dila Gori (GEO)
Čukarički (SRB) vs Sumgait (AZE)
Gagra (GEO) / Sutjeska (MNE) vs Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Astana (KAZ) vs Aris Thessaloniki (GRE)
Sileks (MKD) / Petrocub-Hincesti (MDA) vs Sivasspor (TUR)
AEL Limassol (CYP) vs Široki Brijeg (BIH) / Vllaznia (ALB)
Sochi (RUS) vs Keşla (AZE)
Elfsborg (SWE) vs Milsami Orhei (MDA) / FK Sarajevo (BIH)
RFS (LVA) / KÍ Klaksvík (FRO) vs Inter Turku (FIN) / Puskás Akadémia (HUN)
Dinamo Batumi (GEO) / Tre Penne (SMR) vs BATE Borisov (BLR)
Partizan (SRB) vs Dunajská Streda (SVK)
Dundalk (IRL) / Newtown (WAL) vs Levadia Tallinn (EST) / St Joseph’s (GIB)

Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT) vs Rijeka (CRO)
Viktoria Plzeň (CZE) vs Dynamo Brest (BLR)
Europa FC (GIB) / Kauno Žalgiris (LTU) vs Glentoran (NIR) / The New Saints (WAL)
Domžale (SVN) / Swift Hesper (LUX) vs Honka Espoo (FIN) /NSÍ Runavík (FRO)
CSKA-Sofia (BUL) vs Struga (MKD) / Liepāja (LVA)
Shkupi (MKD) / Llapi (KOS) vs Santa Clara (POR)
Hibernian (SCO) vs Mons Calpe (GIB) / FC Santa Coloma (AND)
Bala Town (WAL) / Larne (NIR) vs AGF Aarhus (DEN)
Gent (BEL) vs Vålerenga (NOR)
Dudelange (LUX) vs Stjarnan (ISL) / Bohemians (IRL)
Velež (BIH) / Coleraine (NIR) vs AEK Athens (GRE)
Qarabağ (AZE) vs Ashdod (ISR)
Lokomotiv Plovdiv (BUL) vs Slovácko (CZE)
Fehérvár (HUN) / Ararat Yerevan (ARM) vs Paide Linnameeskond (EST) / Śląsk Wrocław (POL)
Universitatea Craiova (ROU) vs Laçi (ALB) / Podgorica (MNE)

Dečić (MNE) / Drita (KOS) vs Feyenoord (NED)
Basel 1893 (SUI) vs Sfintul Gheorghe (MDA) / Partizani (ALB)
Pogoń Szczecin (POL) vs Osijek (CRO)
Austria Wien (AUT) vs Racing FC Union Lëtzebuerg (LUX) / Breidablik (ISL)
Olimpija Ljubljana (SVN) vs La Fiorita (SMR) / Birkirkara (MLT)
Hammarby (SWE) vs Maribor (SVN) / Urartu (ARM)
Molde (NOR) vs Servette (SUI)
Újpest (HUN) vs Vaduz (LIE)
FC Spartak Trnava (SVK) / Mosta (MLT) vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU)
FH Hafnarfjördur (ISL) / Sligo Rovers (IRL) vs Rosenborg (NOR)
Copenhagen (DEN) vs Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
Panevezys (LTU) vs Vojvodina (SRB)
Hajduk Split (CRO) vs Tobol Kostanay (KAZ)
Aberdeen (SCO) vs BK Häcken (SWE)

a


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga