Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë


16 June, 2021 @13:44

Sot është hedhur shorti për raundin e dytë në Champions League.

Prishtina edhe pse e ka rrugën e gjatë, por edhe kampionja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët e mundshme në këtë fazë.

Prishtina mund të ketë rival më të lehtë në raundin e dytë sesa në raundin e parë të kualifikimeve për Ligë të Kampionëve. Por, për të arritur aty, bardhekaltërit duhet të fitojnë turin parakualifikues dhe të kalojnë Ferencvarosin në raund të parë.

Prishtina nëse kalon fazën prieliminare, në raundin e parë do të përballet me Ferencvarosin, e nëse kalohet edhe kampioni i Hungarisë, atëhere në raundin e dytë do të përballet me fituesin nga dueli Zalgiris Vilnus - Linfield FC.

Në anën tjetër, skuadra e Shkëndijës nëse e mposht NS Muran, takohet me fituesin nga përballja Ludogorets - Shakhtyor Soligorsk.

Më poshtë mund ta gjeni shortin e plotë të raundit të dytë në Champions League.

a


EURO 2020

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

Evropiani/Analiza

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

16/06/21 @ 13:25

EURO2020

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

Evropiani/Analiza

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

16/06/21 @ 12:50

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38

CHAMPIONS LEAGUE

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

Champions League

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

29/05/21 @ 23:07

DEKLARATA PARA FINALES

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

Champions League/Premier League/International

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

29/05/21 @ 16:55


 
Të gjitha lajmet nga Champions League