Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të shkrihen për katër muaj ashtu që ekipi të shpëtojë rreth 90 milionë euro gjatë kohës së pandemisë coronavirus, që ka kapluar gjithë botën.

Të gjitha sportet në Itali janë pezulluar që prej 3 prillit. Lojtarët e Juventusit, në mes të të cilëve është edhe superylli botëror i futbollit, Cristiano Ronaldo, nuk do të marrin pagat e plota përgjatë muajve mars, prill, maj dhe qershor.

Para se të ndalet kampionati, Juventus ka qenë lider i Serie A-së me një pikë mbi Lazion ndjekëse.

“Juventus dëshiron t’i falenderojë lojtarët, trajnerin për besimin e madh dhënë në këto kohëra të vështira për të gjithë,” ka shkruar ndër të tjera komunikata e klubit bianconer.

Juventus është kampion i Italisë në tetë stinorët e fundit!

“Marrëveshja bën që lojtarët përgjatë katër muajve të radhës të pagohen sa për një muaj normal të tyre. Në javët në vijim, marrëveshjet individuale do të përfundojnë, siç është kërkuar,” ka bërë të ditur Juventus.

Deri tash, është bërë e ditur se edhe skuadrat si Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund, kanë bërë të njëjtën.

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

MEDIA TALK

Covid-19 e afron futbollin me NBA-në

27 March, 2020 @22:55

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pajtohet që pasi të kalojë epidemia e covid-19 në botë, futbolli do të afrohet…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

Të gjitha lajmet nga Serie A