Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Lojtari i elitës belge, te Feronikeli

Lojtari i elitës belge, te Feronikeli

29 December, 2019 @17:13

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Feronikeli ka bërë të ditur përforcimin e radhës.

Në vazhdën e ristrukturimit të klubit nga Drenasi, sot është zyrtarizuar mesfushori Medjon Hoxha.

NIKLI AKTIV GJATë AFATIT KALIMTAR DIMËROR

20-vjeçari Hoxha luan në pozitën e mesfushorit qendror dhe ofansiv, ndërkohë që mes viteve 2017 e 2019 ishte pjesë e skuadrës Kortrijk, që garon në elitën e futbollit belg. Me këtë skuadër Hoxha zhvilloi 4 paraqitje, gjatë të cilave shënoi një gol.

TABELA AKTUALE

Për më tepër, Hoxha më parë ishte edhe pjesë e përfaqësueses së Kosovës U21.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga