Të gjitha lajmet

DINAMO

Lucescu kthehet përsëri te Kievi

Lucescu kthehet përsëri te Kievi

28 July, 2020 @13:43

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, pesë ditë më parë ishte emëruar zyrtarisht te Dinamo Kievi.

Lucescu dje nuk e kishte përballuar presionin e madh të tifozëve të Dinomos, që nuk e kanë dashur fare dhe kishte vendosur të largohet nga klubi.

Sot ky vendim përsëri ka ndërruar kahje dhe pas bisedimeve me kryetarin e klubit, Lucescu ka vendosur përsëri të kthehet te Dinamo.

74 vjeçari i kishte thënë kryetarit se nuk kishte dëshirë të dëmbtohet klubi, por me ndihmën e tij do të jenë së bashku afër suksesit.

MIRCEA LUCESCU

Presioni i tifozëve bën që për 4 ditë ta lë punën

Foto: DynamoKiev/fb

27 July, 2020 @22:45

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, që katër ditë më parë u emërua zyrtarisht trajner i Dinamos së Kievit, sot ka dhënë…

MBROJTËSI KROAT

Lovren nga kampioni i Anglisë te kampioni i Rusisë

27 July, 2020 @14:39

Mbrojtësi kroat, Dejan Lovren, është transferuar te skuadra ruse, Zenit. Zeniti ka arritur marrëveshje…

NË ZAGREB

Kastrati e Uzuni me shokë, historik me Lokomotivën

Foto: LokomotivaZagreb/fb

26 July, 2020 @13:41

Lirim Kastrati, Myrto Uzuni dhe bashkëlojtarët tjerë shqiptarë të Lokomotivës së Zagrebit - kanë arritur suksesin më të madh në…

COVID-19

Legjenda e Barcelonës del pozitiv në COVID-19

25 July, 2020 @13:38

Legjenda e Barcelonës Xavi Hernandez, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur Xavi përmes llogarisë së tij…

FATOS BEQIRAJ

Fatos Beqiraj te skuadra e madhe polake

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 July, 2020 @20:50

Futbollisti me prejadhje nga Peja, e që luan për kombëtaren e Malit të Zi, Fatos Beqiraj, është transferuar te gjigandi…

Të gjitha lajmet nga International