Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BETIM FAZLIJI

Luftojmë bashkë për maksimumin ndaj Greqisë e Spanjës

Foto: FFK

Luftojmë bashkë për maksimumin ndaj Greqisë e Spanjës


3 September, 2021 @23:55

Kosova ka arritur fitore historike ndaj Gjeorgjisë mbrëmë duke fituar 0-1 si mysafir. Të përzgjedhurit e Bernard Challandes edhe një herë kanë treguar se kur luftojnë bashkë, fitorja është e arritshme, përkundër grupit të vështirë që ka Kosova në kualifikime për Botërorin Katar 2022.

Ndërsa mbrojtësi i Kosovës, Betim Fazliji, që luan në kampionatin zviceran për St Gallen në një prononcim të shkurtë për faqen zyrtare të Federatës ka thënë se ekipi duhet të vazhdojë me këtë motivim për të arritur fitore tjera.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

“Fitorja ka ardhur në momentin më të duhur. Kjo fitore na ka dhënë motivim krejtve, krejt grupit. E kemi pa se me luftu bashkë na mundëson që të fitojmë. Do të japim maksimumin tonë edhe në ndeshje ndaj Greqisë dhe Spanjës dhe po hymë në ato lojë me vetëbesim të madh,” ka thënë 22-vjeçari Fazliji.

Ndërsa për rezultatin historik ai ka thënë se tash e tutje duhet shpresuar edhe për më shumë fitore.

“Fitorja e parë në kualifikime për Botëror natyrisht se ka qenë motivuese dhe shumë e mirë, ndërsa tash shpresoj që kanë me ardhë edhe më shumë fitore për Kosovën,” ka shtuar Fazliji.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Kosova të dielën më 5 shtator pret Greqinë, ndërsa më 8 shtator Spanjën. Për mometin Kosova është në pozitën e tretë.


MILOT RASHICA

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

03/09/21 @ 23:40

PËRGATITORE

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

FFK Liga e parë

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

03/09/21 @ 22:51

PËRGATITORE

Ferizaji mposhti Lirinë

FFK Liga e parë

Ferizaji mposhti Lirinë

03/09/21 @ 22:34

KOSOVA

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

03/09/21 @ 19:04

RIKTHEHET NË SPANJË

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

03/09/21 @ 12:39

HUAZIMI I MOMENTIT TË FUNDIT

Miralem Pjanic huazohet në Besiktas

International/Transfere

Miralem Pjanic huazohet në Besiktas

03/09/21 @ 12:26

POLONIA - SHQIPËRIA

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

02/09/21 @ 22:40

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

02/09/21 @ 20:39

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

MILOT RASHICA

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

03/09/21 @ 23:40

KOSOVA

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

03/09/21 @ 19:04

POLONIA - SHQIPËRIA

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

02/09/21 @ 22:40

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

02/09/21 @ 20:39

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

GJEORGJIA - KOSOVA

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

02/09/21 @ 19:55

11-SHET STARTUESE

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

02/09/21 @ 18:39

11-SHET STARTUESE

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

02/09/21 @ 16:36

LIMITI I KARTONËVE

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

02/09/21 @ 16:18

MESAZHI

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

02/09/21 @ 16:06


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror