Të gjitha lajmet

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

Foto: FC Malisheva

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje


22 January, 2021 @18:37

Sikurse disa skuadra të tjera kosovare, edhe skuadra e Ligës së Parë, Malisheva, përgatitjet për stinorin pranveror do t’i vazhdojë në Antalya të Turqisë.

Sipas njoftimit të faqes zyrtare të klubit, skuadra është akomoduar në hotelin “Melas Hotel Lara Antalya” dhe gjatë pasdites së sotme ka zhvilluar stërvitje për rreth 1 orë e 30 minuta në fushën me bari natyral të kompleksit “Fanatic Lara”.

Turqia dhe në veçanti Antalya po vlerësohet si një destinacion i pëlqyer për skuadrat kosovare për shkak të kushteve më të favorshme për punë.

Në qytetin bregdetar turk përgatitjet tashmë po i zhvillojnë skuadrat nga Superliga e Kosovës si Prishtina, Drita, Llapi, Ballkani dhe Arbëria.


MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

TRANSFER

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

26/01/21 @ 12:21

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

TRANSFER

Shabani transferohet te KEK-u

FFK Liga e parë/Transfere

Shabani transferohet te KEK-u

25/01/21 @ 15:07

A&N

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

FFK Liga e parë

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

24/01/21 @ 23:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë