Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Marash Kumbulla zyrtarisht te Roma

Foto: AS Roma

Marash Kumbulla zyrtarisht te Roma

17 September, 2020 @18:42

Pas transferimit të Vedat Muriqit te Lazio, një shqiptar tjetër është transferuar në kryeqytetin italian.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Marash Kumbulla, i cili sot e kompletoi transferimin e tij nga Verona te Roma.

20 vjeçari që mbron ngjyrat e Kombëtarës së Shqipërisë, te Roma fillimisht ka nënshkruar marrëveshje huazimi për 2 vite, ndërsa për të Roma ka dhënë lojtarët Mert Cetin, Matteo Cancellieri dhe Aboudramane Diaby, që do të huazohen te Verona për 2 vite.

Më pas, varësisht nga disa obligime të theksuara në kontratë, lojtarët në fjalë pritet t’i kompletojnë transferimet plotësisht nga një klub te tjetri.

ARTURO VIDAL

Pranë kalimit te Inter

15 September, 2020 @16:06

Mesfushori kilian Arturo Vidal është pranë kalimit nga Barcelona te Inter dhe këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i katalonasve…

MBROJTESI TJETER NE SERIE A

Ardian Ismajli: Lamtumirë Hajduk, Spezia erdha

15 September, 2020 @8:32

Mbrojtësi Ardian Ismajli do të jetë shqiptari i radhës që po zbarkon në Serie A të Italisë, në parajsën e…

LAZIO

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

13 September, 2020 @14:25

Tashmë gjithçka zyrtare! Skuadra italiane, Lazio, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin kosovar Vedat Muriqin. Muriqi ka nënshkruar kontratë pesë…

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

KOMUNIKATA E FENERBAHCES

Në rrugë drejt Lazios

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 September, 2020 @23:06

Skuadra e Fenerbahçes para pak çastesh ka bërë të ditur se ka paraqitur në bursë të vendit negociatat zyrtare me…

Të gjitha lajmet nga Serie A