Të gjitha lajmet

TUTTUSPORT

Marco merr drejtimin e Torinos, por një rregull i thotë prit!

Marco merr drejtimin e Torinos, por një rregull i thotë prit!

10 May, 2020 @15:46

Ish trajneri i ekipit të Sampdorias e Milanit, Marco Giampaolo, thuajse ka marrë drejtimin e ekipit të Torinos në stinorin tjetër.

Moreno Longo nuk do të vazhdojë me ekipin dhe sipas Tuttosport, e afërt me klubet nga Torinoja, Giampaolo ka arritur marrëveshje në princip me klubin dhe krejt tash çka i duhet është të pranojë detyrën edhe zyrtarisht.

E krejt ajo që e bën të presë zyrtarizimi i Giampaolos është se edhe një rregull i Serie A-së nuk lejon që trajneri i njëjtë të nënshkruajë me më shumë se një ekip përgjatë një stinori futbollistik.

Duke qenë se Giampaolo ka drejtuar Milanin deri më 8 tetor 2019 dhe u shkarkua pas vetëm shtatë ndeshjeve të kampionatit, ai do të duhet patjetër që të pres përfundimin e këtij stinori për të marrë zyrtarisht drejtimin e klubit.

NEROAZZURI

Te Interi të gjithë negativ në COVID-19

9 May, 2020 @0:47

Skuadra e Interit ka bërë të ditur sot se asnjë prej futbollistëve dhe stafit të ekipit nuk ka rezultuar pozitiv…

LOJTARI I LAZIOS

Edhe Riza Durimisi pranë Superligës turke

8 May, 2020 @17:00

Një tjetër lojtar me origjinë shqiptare është pranë transferit në Superligën turke të futbollit, bëjnë të ditura mediat e atjeshme.…

COVID-19

3 te Sampdoria e 6 te Fiorentina, pozitiv në COVID-19

8 May, 2020 @0:27

Janë konfirmuar edhe nëntë rastet të reja te klubet e futbollit në Itali, pasi që Sampdoria ka raportuar tre, ndërsa…

KONFIRMOHET

Hysaj nuk renovon, do të largohet nga Napoli

7 May, 2020 @15:55

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, nuk do të jetë më pjesë e Napolit. Kjo gjë tashmë thuajse është…

MILANELLO

Zlatan Ibrahimovic kthehet pasnesër

7 May, 2020 @12:13

Superylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet që të arrijë të shtunën më 9 maj në Milano të Italisë për t’iu…

Të gjitha lajmet nga Serie A