Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUTBOLLISTI I AUSTRISË

Marko Arnautovic në disiplinore nga UEFA-ja

Marko Arnautovic në disiplinore nga UEFA-ja


15 June, 2021 @14:53

Sulmuesi i Austrisë, Marko Arnautovic, është futur në procedurë disiplinore për shkak të incidentit që kishte në përballjen e parë të tyre në EURO 2020 ndaj Maqedonisë Veriore.

Arnautovic, që është me origjinë serbe, kishte sharë rëndë futbollistin e Maqedonisë Veriore, Ezgjan Alioski, që është shqiptar si dhe Egzon Bejtullain, kanë bërë të ditur raportet e ndryshme nga mediat.

Federata e Futbollit të Maqedonisë, që drejtohet nga Muhamet Sejdini, ka kërkuar që UEFA ta dënojë rëndë Arnautovicin, që shënoi golin e fundit në fitoren e ekipit të tij ndaj maqedonasve.

Në anën tjetër, një ditë pas incidentit, Arnautovic kishte kërkuar falje publike përmes një storieje në Instagramin e tij personal.


CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

EURO2020

Dita e pestë e evropianit, dita e grupit “të vdekjes”

Evropiani

Dita e pestë e evropianit, dita e grupit “të vdekjes”

15/06/21 @ 09:00

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

FINLANDA 0-1 RUSIA

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

Evropiani

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

16/06/21 @ 17:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

Evropiani

Formacionet zyrtare: Turqia - Uellsi

16/06/21 @ 16:58

AUSTRIA

Suspendohet Marko Arnautovic

Evropiani

Suspendohet Marko Arnautovic

16/06/21 @ 14:29

11-SHET

Formacionet zyrtare: Finlanda - Rusia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Finlanda - Rusia

16/06/21 @ 13:53

EURO 2020

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

Evropiani/Analiza

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

16/06/21 @ 13:25

EURO2020

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

Evropiani/Analiza

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

16/06/21 @ 12:50

EURO2020

Dita e gjashtë e kampionatit, fillojnë ndeshjet e dyta

Evropiani

Dita e gjashtë e kampionatit, fillojnë ndeshjet e dyta

16/06/21 @ 08:05

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

16/06/21 @ 00:04

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

15/06/21 @ 20:30


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani