Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VALENCIA

Pritet të dënohet me dy ndeshje

Foto:Google

Pritet të dënohet me dy ndeshje


14 April, 2021 @12:31

Referi Pizarro Gómez, e përjashtoi uruguajani sepse i ishte drejtuar me “përbuzje”.

Maxi Gómez u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e Valencias kundër Real Sociedad që përfundoi me rezultat të barabartë 2:2.

Komisioni do mblidhet sot dhe do të vendosin se sa ndeshje do të ndëshkohet lojtari.

Valencia e di që uruguajani nuk ka mbrojtje dhe do t’i përmbahet ndëshkimit të vendosur, i cili pritet të jetë dy ndeshje.

Maxi shkeli nenet 119 (shprehje fyese), 120 (protesta ndaj gjyqtarit) dhe 122 (sjellje në kundërshtim me rendin sportiv) me sjelljen e tij. Në bazë të këtyre shkeljeve sanksioni sillet midis dy dhe tre ndeshjesh.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga