Të gjitha lajmet

REJA & BERISHA

“Mbrojtja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria”

Edoardo Reja dhe Etrit Berisha duke qeshur në konferencën e sotme për shtyp/ Foto: FSHF

“Mbrojtja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria”


10 November, 2020 @19:59

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë në konferencën zyrtare për mediat, një ditë para ndeshjes miqësore që  ekipi do të zhvillojë kundër përfaqësueses së Kosovës.

Trajneri Reja, në përgjigjet e tij për gazetarët, u shpreh se kjo ndeshje e Kosovës do të shërbejë si një test për lojtarët që do të hedhë në fushë.

Drejtuesi teknik foli për afrimet e reja në skuadër, si Hoxhallari dhe Ismajlgeci, të cilët i konsideroi të rëndësishëm për zonën, për shkak të mungesave të Lenjanit dhe Lorenc Trashit.

Gjithashtu, Reja shpjegoi edhe situatën me Marash Kumbullën dhe foli për lojtarët e grumbulluar.

Ndërsa Etrit Berisha u shpreh se atmosfera në skuadër është e mirë, pavarësisht mungesave në grup.

Kapiteni foli edhe për mbrojtjen aktuale, të cilën e konsideron si më të mirën që ekipi ynë ka pasur ndonjëherë.

Ndeshja kundër Kosovës thekson ai, nuk do të jetë e lehtë, duke qenë se është një ndeshje vëllazërore.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve