Të gjitha lajmet

DIJON 2-2 MONTPELLIER

Me asistimet e Celinës, Dijon siguron pikën e parë të stinorit

Me asistimet e Celinës, Dijon siguron pikën e parë të stinorit


27 September, 2020 @16:55

Pas 4 humbjeve radhazi, Dijon ka marrë pikën e parë të stinorit në Ligue 1, duke barazuar sot ndaj Montpellier-së 2-2.

Futbollisti i Kosovës, Bersant Celina, ka qenë startues në këtë përballje për ekipin e tij, ndërsa ka asistuar në dy golat e ekipit.

Asistimet e Bersantit ndaj Dinës që shënoi për 1-0 dhe ndaj Ecueles që shënoi për 2-1 në fund si mjaftuan ekipit, pasi që mysafirët barazuan nga penalltia në fund të ndeshjes.

Dhe Dijon, përkundër se dy herë arriti epërsinë, në fund të takimit nga një penallti u detyra të pajtohet me barazimin 2-2 [Dina 8, Ecuele 60 - Delort 50, Savanier 90p] për të marrë pikën e parë të stinorit.

Celina luajti për 62 minuta në këtë ndeshje. Dijon, është i fundit në klasifikimin e Ligue 1.

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

21 January, 2021 @11:41

Njëri ndër sulmuesit e dalluar polak, Arkadiusz Milik, që është pjesë e ekipit italian Napoli, po udhëton sot drejt Marseilles…

MEDIA TALK

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

Foto: Real Betis

20 January, 2021 @11:42

Paris Saint-Germain si duket ka një simpati tejet të madhe për lojtarët e Barcelonës. Skuadra franceze tashmë është e ditur…

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @12:08

Marcelo mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Real Madridi. Mbrojtësi brazilian nuk është më në planet…

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17 January, 2021 @20:56

Arbër Zeneli është zgjedhur lojtari më i dalluar nga skuadra e tij, Reims, në ndeshjen e sotme të luajtur kundër…

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

17 January, 2021 @17:50

Mesfushori kosovar, Arbër Zeneli, ka shënuar golin e epërsisë për skuadrën e tij Reims, e cila po përballet me Lille,…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1