Të gjitha lajmet

VITIA - 2 KORRIKU

Me barazim përfundon stinori dimëror në Ligën e Parë

Me barazim përfundon stinori dimëror në Ligën e Parë

2 December, 2019 @15:17

Ndeshja e fundit e xhiros së 16 në Ligën e Parë në mes të Vitisë dhe 2 Korrikut, përfundoi me rezultat të barabartë 4-4.

Skuadra e Vitisë ishte në epërsi 3-0, derisa në 15 minutat e fundit së pari rezultati u barazua në 3-3 e më pas që të dyja skuadrat shënuan nga një gol për ta përcaktuar rezultatin final të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

2 Korriku e përfundoi stinorin dimëror në pozitën e tetë me 23 pikë të grumbulluara, kurse Vitia me 15 pikë gjendet në fund të tabelës.

VËLLAZNIMI 1-0 ONIX

Këndellja e Vëllaznimit po vazhdon

Foto: KFVellaznimi/fb

1 December, 2019 @19:09

Tashmë skuadra gjakovare që s’dinte për fitore në fillim të stinorit, duket se është këndellur. Vëllaznimi ka shënuar fitoren…

VLLAZNIA 1-2 BESA

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

Foto: FCBesa/fb

1 December, 2019 @16:53

Besa e Pejës ka arritur të shëojë fitore tepër të rëndësishme sot, pasi që mposhti Vllazninë si mysafire 1-2. …

DIMËR I QETË PËR PEJANËT

Besa i lë pas të gjithë, kampione vjeshtore

KFBesa/Arkiv

1 December, 2019 @15:32

Skuadra e Besës së Pejës, duke shënuar fitore si mysafir në Pozharan ndaj Vllaznisë, 1-2, është bërë edhe kampione vjeshtore…

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Ballkani i fortë edhe në Kupë, eliminon Dritën

28 November, 2019 @15:35

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, ka arritur që pas penalltive, të eliminojë Dritën nga Kupa e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë