Të gjitha lajmet

METODA E KALKULIMIT

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

30 April, 2020 @23:58

Pasi që sot u vendos për kampionin e Ligue 1 dhe skuadrat që do të dalin në gara evropiane si dhe ato që bien e ato që vinë në elitë, e njëjta është kalkuluar edhe për Serie A-në.

Çka do të ndodhte po qe se edhe Serie A do të vendoste që sot të përfundojë stinori sikurse që bëri Ligue 1 e Francës?!

Me pjesëtimin e pikëve për ndeshje katërshja e parë e ligës që është aktualisht, do të siguronte Champions Ligën, pra Juventus, Lazio, Inter dhe Atalanta do të ishin në Ligë të Kampionëve 2020/21.

Roma dhe Napoli do të siguronin Europa Ligën, ndërsa Milan që ka më shumë pikë sesa Verona e Parma do të humbte të drejtën për gara evropiane, pasi që këto dy të fundit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar se rossonerët dhe me këtë do të rrëzonin Milanin në pozitë të nëntë të klasifikimit.

Nga elita do të binin Lecce, SPAL dhe Brescia.

Por, gjasa që të aplikohet kjo metodë në Serie A është thuajse minimale, pasi që skuadrat sot kanë mbajtur video konferencë për të vazhduar stinorin dhe pritet që garat të përfundojnë në fushë, e jo në tavolinë.

serie a

VENDOSET

Serie A me 20, jo me 22 ekipe në 2020/21

30 April, 2020 @23:46

Sot është mbajtur mbledhja e Unionit të Futbollit italian, ku morrën pjesë thuajse të gjitha shoqatat e involvuara në futboll.…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

CRISTIANO RONALDO

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

29 April, 2020 @13:36

Super ylli portugez i futbollit dhe lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që këto ditë të arrijë në Torino, për…

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

MEDIA TALK

Vetëm një pengesë për kalimin e Ismajlit te Verona

Foto: FSHF

26 April, 2020 @23:11

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, mund të bëhet shpejt zëvendësues i Amir Rrahmanit te Verona. Mbrojtësi nga Kosova…

Të gjitha lajmet nga Serie A