Të gjitha lajmet

PRIZREN

Megzon Visoka merr drejtimin e A&N

Foto: A&N

Megzon Visoka merr drejtimin e A&N

18 November, 2020 @19:47

Skuadra e re prizrenase që këtë stinor po debuton në Ligën e Parë të Kosovës, ka emëruar sot zyrtarisht trajnerin e ri të skuadrës, Megzon Visokën.

Visoka, që së fundi ka drejtuar klubin e Vitisë, nga e cila u largua ditë më parë pas vendimit të Bordit të klubit, ka gjetur menjëherë angazhim, duke marrë skuadrën A&N.

Kujtojmë, A&N prej fillimit të stinorit ishte drejtuar nga Genc Tamniku, që një xhiro më parë u largua nga kjo pozitë për t’ia lënë vendin përkohësisht Rafet Mullallarit, që debutoi me fitore.

Visoka do të debutojë në përballjen e ardhshme të A&N, ku ekipi prizrenas do të jetë mysafir i Vëllaznimit në krizë.

Përndryshe A&N deri tash ka regjistruar 4 fitore e 6 humbje në Ligë të Parë A të Kosovës.

VËLLAZNIMI

Shtohen problemet, largohet edhe Radoniqi

17 November, 2020 @19:27

Nuk kanë fund problemet te Vëllaznimi. Skuadra gjakovare, pasi raportoi që po kalon krizë të thellë financiare dhe pasi që…

VITIA

Vitia liron Visokën, emëron Zuzakun

17 November, 2020 @12:13

Skuadra e Vitisë ka bërë të ditur dje se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm të saj, Megzon Visoka…

A: A&N - VUSHTRRIA

Pas 3 humbjesh, A&N i kthehet fitores

Foto: A&N/ fb

15 November, 2020 @16:47

Skuadra e re prizrenase A&N që është duke e përjetuar stinorin debutues në Ligë të Parë të Kosovës, ka ndërprerë…

A: LIRIA - ISTOGU

Liria s’i afrohet kreut, barazim ndaj Istogut

Foto: KFIstogu/fb

15 November, 2020 @15:49

Liria nuk ka shfrytëzuar rastin ideal për t’iu afruar kreut të Ligës së Parë A, duke barazuar ndaj Istogut në…

A: TREPÇA-DRENASI

Pas 4 humbjeve Drenasi nxjerr pikë në Mitrovicë

14 November, 2020 @15:49

Katër humbje radhazi në të gjitha ndeshjet e Ligës së Parë dhe sot vjen pika e parë e fituar, pas…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë