Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERIZAJ

Mesfushori Besfort Emini, transferi i radhës te Ferizaji

Mesfushori Besfort Emini, transferi i radhës te Ferizaji


10 January, 2022 @16:13

Futbollisti që gjatë karrierës së tij ka veshur fanellën e Vitisë, Llapit dhe së fundi ka qenë pjesë e Kikës, Besfort Emini, është lojtar i ri i KF Ferizaj.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë klubi ferizajas sot, derisa i ka uruar mirë se ardhje Eminit në klub. Ferizaji shpreson që përvoja e Eminit t’i ndihmojë klubit në misionin për t’iu rikthyer Superligës këtë stinor.

“Besfort Emini që luan rolin e mesfushorit defensiv, u bashkua me klubin tonë pas aventurës që kishte me skuadrën e KF Kikës, ai në të kaluarën ka qen pjesë e disa skuadrave si KF Llapi dhe KF Vitia. Përvoja e tij në futbollin tonë do të na ndihmojë shumë që ti arrijmë suksese në këtë sezon,” ka shkruar ndër të tjera KF Ferizaji në njoftimin e botuar.

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë