Të gjitha lajmet

BARCELONA - VALENCIA

Messi arrin 20-shin, Barcelona gabon

Foto: BBC

Messi arrin 20-shin, Barcelona gabon

2 February, 2019 @20:30

Pas 8 fitoreve radhazi në La Liga, Barcelona është ndalur sonte në takimin e luajtur ndaj Valencias në shtëpi.

Gameiro dhe Parejo shënuan për mysafirët, derisa ishte Leo Messi ai që shënoi dy herë për vendasit, duke bërë që ndeshja të mbyllet me barazim 2-2. Me golat e shënuara sot, Messi bëhet lojtari i parë në top 5 ligat evropiane që arrin shifrën e 20 golave të shënuara sivjet.

TABELA AKTUALE

Përkundër barazimit, Barcelonës nuk i rrezikohet kreu i klasifikimit momentalisht, kurse Valencia momentalisht ndodhet në vendin e shtatë.

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

LUIS SUAREZ

Mungon në finale

10 May, 2019 @9:25

Barcelona ka bërë të ditur sot në mëngjes, se pas probleme me gjurin, sot me sukses është operuar sulmuesi i…

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

Të gjitha lajmet nga La Liga